Zamknij

Kolory włosów - ja je dobrać do karnacji i kształtu twarzy?

07.01.2020 11:23

Kolory włosów powinny być dopasowane do koloru skóry i kształtu twarzy. Jak je dobrać? Zobacz, jakie kolory włosów pasują właśnie tobie!

Kolory włosów
fot. Shutterstock

Kolory włosów są ważniejsze niż mogłoby się nam wydawać. Wszystko dlatego, że to właśnie one podkreślają kolor naszej skóry. Zbyt ciemne kolory włosów przy jasnej karnacji sprawią, że cera będzie wyglądała na zmęczoną i szarą. Z kolei zbyt jasne włosy źle wyglądają z ciemną karnacją - jakby ktoś przesadził z opalenizną.

Jak dobrać kolor włosów do koloru skóry i kształtu twarzy? Oto garść cennych wskazówek, dzięki którym w końcu zrobisz to dobrze!

Kolory włosów - jak dobrać

Aby kolory włosów dobrać odpowiednio do kształtu twarzy, należy pamiętać o kilku prostych rzeczach. Zacznijmy od prostego "ćwiczenia". Wyobraźcie sobie czarny kwadrat na białym tle. A następnie wyobraźnie sobie biały kwadrat na czarnym tle. Który z kwadratów jest większy? Oczywiście biały na czarnym tle. Zatem podstawową zasadę już mamy - im jaśniejsza karnacja, tym bardziej powinniśmy się wystrzegać bardzo ciemnych włosów. Sprawią one bowiem, że nasza twarz będzie wyglądała na większą i bardziej okrągłą.

Jeżeli masz ciemniejszą karnację, sprawdzą się u ciebie zarówno brązowe, jak i czarne włosy. Jasne pasma mogą wyszczuplić twarz i sprawić, że będzie ona bardziej pociągła. Pamiętaj jednak, że przy opaleniźnie bardzo jasne włosy nie wyglądają naturalnie. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy już się nie przesadziło.

Kolory włosów a kształt twarzy

Nie bez znaczenia dla naszego koloru włosów pozostają także rysy twarzy. Im ciemniejszy kolor włosów, tym bardziej wyostrzy i podkreśli rysy twarzy. Z kolei jasny kolorów włosów zmiękcza i łagodzi rysy twarzy.

Zobacz także: Popielaty blond - jak zrobić jeden z najmodniejszych odcieni blondu?

Kolory włosów a typ urody

Ważny jest również typ urody. Jeżeli masz jasną cerę, ale ciemne brwi, ciemną oprawę oka, sprawdzą się u ciebie kontrastowe rozwiązania. Możesz eksperymentować z kolorami włosów, jak ci się żywnie podoba. Z kolei jeśli masz stonowany typ urody, stawiaj na nieco bardziej subtelne rozwiązania.

Jakie typy urody wyróżniamy i jakie kolory włosów do nich dobrać?

1. Typ urody ciepły

  • źrenice mają gdzieniegdzie złote plamki
  • białka oczu są bardziej kremowe lub żółte niż białe
  • kolor skóry takiej osoby wygląda najlepiej przy ubraniach kremowych i ecru, z kolei przy tych nieskazitelnie białych wygląda szaro
  • kolor zębów to kremowy lub złamana biel

Do osób o ciepłym typie urody pasują ciepłe kolory - brązy, czerwienie, miedzie i złoto. W przypadku takich osób sprawdzą się również kolory włosów, które są urozmaicone ciepłymi lub złotymi refleksami.

2. Typ urody zimny

  • białka oczu białe
  • źrenice pozbawione złocistych plamek
  • białe lub śnieżnobiałe zęby
  • kolor skóry wygląda bardzo dobrze w połączeniu ze śnieżnobiałymi ubraniami
  • to typ urody, który świetnie podkreślany jest przez srebrną biżuterię

Do osób o zimnym typie urody pasują mroźne odcienie - popielaty, platynowy, szarości.

loader

Masz długie włosy i ochotę na ciekawą fryzurę? Mamy coś dla ciebie! Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów