Zamknij

Kolczyki we włosach to odważny trend nie tylko dla twardzielek

Martyna Kraus
27.07.2016 10:48

Wcześniej takie ozdoby nosiły tylko dziewczyny z subkultur. A dzisiaj za sprawą powrotu mody z lat 90. stają się coraz bardziej popularne. 

Warkocze z kolczykami
fot. instagram.com/keashbraids/

Piercing we włosach jest chyba najgorętszym i najświeższym trendem tegorocznego lata. Ale moda na nie nie wraca, ponieważ… nie ma skąd. Nigdzie sobie nie poszła - wychodzi z ukrycia.

Do tej pory podobne akcesoria wplecione w warkocze czy dready były charakterystyczne dla kultury afrykańskiej i afroamerykańskiej, nosili je też chętnie przedstawiciele subkultury indie i punkowej, a także dziewczyny ubierające się w stylu boho. Kiedy na ulicę ponownie wyszły trendy rodem z lat 90, mieliśmy nadzieję, że większość z nich już nigdy nie wróci. A jednak często wyglądają zaskakująco dobrze, i ku naszemu zdziwieniu, aż chce się je nosić.

Tym, co jest charakterystyczne dla ostatniej dekady 20. wieku, były wariacje na temat splotów. Naśladowaliśmy członkinie zespołu Spice Girls i Gwen Stefani, a w Polsce Reni Jusis. Warkocze francuskie, kłosy czy zakręcone rożki posypywałyśmy brokatem i wpinałyśmy w nie kolorowe ozdoby, ale przede wszystkim plastikowe lub z muliny, a nie z metalu. Kolczyki we włosach gwarantują nieco rockowo-punkową estetykę bez konieczności przebijania sobie jakiejkolwiek części ciała.