Zamknij

Podczas menopauzy twoje włosy zaczęły wypadać? Sprawdź, jak o nie dbać

16.06.2021 11:15
starsza kobieta
fot. Shutterstock

Przekwitanie to czas, kiedy w organizmie dojrzałej kobiety zachodzą nagłe zmiany hormonalne. W tym przejściowym okresie panie skarżą się nie tylko na gorsze samopoczucie, ale też na słabszą kondycję swoich włosów. Sprawdźcie, jak menopauza wpływa na ich zdrowie i wygląd.

Zaburzenia hormonalne są nieodłącznym elementem procesu menopauzy. Okres ten może wiązać się ze sporymi zmianami w wyglądzie naszych pasm. Podpowiadamy, w jaki sposób możemy zapanować nad negatywnymi skutkami klimakterium.

Jaki wpływ ma menopauza na włosy?

Przekwitanie ma ogromny wpływ na kondycję włosów. W tym czasie w organizmie kobiety znacząco obniża się ilość estrogenu i progesteronu, a poziom testosteronu (hormonu męskiego) gwałtownie rośnie. W związku z brakiem równowagi hormonalnej pasma stają się słabsze, cieńsze i zaczynają wypadać. Z czasem proces menopauzy może przyczynić się do problemu łysienia.

Aby wzmocnić pasma i zahamować ich wypadanie, warto stosować suplementy oraz zadbać o odpowiednią dietę bogatą w kwasy omega-3 oraz witaminy z grupy B i E. Znajdziemy je m.in. w rybach i zielonych warzywach, takich jak brukselka, szpinak, kapusta oraz jarmuż. Ich zadaniem jest pobudzenie cebulek oraz przywrócenie włosom pięknego wyglądu.

Zobacz także: Ten trend w malowaniu włosów wraca do łask. TOP 5 pomysłów na taką fryzurę

Pielęgnacja włosów w czasie menopauzy

W czasie klimakterium polecamy stosować delikatne szampony i odżywki wzmacniające włosy. Ponadto warto używać naturalnych olejków. W związku z tym, że pasma są słabsze, odradzamy używania lokówek, prostownic oraz produktów do stylizacji, które mogą obciążyć włosy.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.