Zamknij

Jak zrobić loki prostownicą? To banalnie proste!

30.12.2019 13:19
Kobieta z kręconymi włosami
fot. Shutterstock

Masz ochotę na loki, a nie posiadasz lokówki? Wcale ci niepotrzebna! Zobacz, jak zrobić loki prostownicą. To proste i nic nie kosztuje!

Loki to fryzura, która sprawdza się w wielu sytuacjach. Doskonale nadają się do pracy, na imprezę czy na randkę. Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie prostych, gładkich włosów, loki są dla ciebie idealnym sposobem nie diametralną i darmową zmianę wyglądu!

Chcesz od czasu do czasu zrobić loki, ale nie masz lokówki? Z kolei w szufladzie znajdziesz prostownicę? Idealnie! Zobacz, jak zrobić loki prostownicą.

Jaka prostownica do kręcenia włosów

Żeby zrobić loki prostownicą, potrzebujesz tego urządzenia. Nie oznacza jednak, że do loków musi to być specjalna prostownica. Zakręcisz włosy przy użyciu tej klasycznej, wygładzającej je. Pamiętaj, żeby twoja prostownica miała sporą powierzchnię grzewczą. W ten sposób więcej włosów zakręcisz lub wyprostujesz za jednym zamachem. Warto też zainwestować w prostownicę, której powierzchnia nie będzie niszczyła włosów. 

Możesz wybrać spośród prostownic lustrzanych, ceramicznych, diamentowych czy tytanowych. Warto, aby wybrana przez ciebie prostownica zawierała minerały, które w wyniku nagrzewania wytworzą jony ujemne zamykające łuski włosów. W ten sposób twoje włosy się nie zniszczą. Istnieją na rynku prostownice, które mają dwojakie przeznaczenie - mogą prostować i kręcić włosy. Często ich powierzchnia nagrzewa się także z zewnątrz, dzięki czemu robienie loków jest jeszcze prostsze.

Jak zrobić loki prostownicą

Aby zrobić loki prostownicą musimy nagrzać urządzenie do dość wysokiej temperatury. Im wyższa, tym trwalsza fryzura i gęstsze loki. Należy jednak pamiętać, że loki robione prostownicą są nieco mniej skręcone niż te przy użyciu lokówki. Wyglądają też dużo bardziej naturalnie i wpisują się idealnie w modny ostatnio styl boho. Ale jak zrobić loki prostownicą?

  1. Umyj głowę, nałóż na włosy odżywkę albo na końcówki olejek arganowy. Następnie susz włosy pasmo po paśmie, ale od spodu i w kierunku nasady włosów.
  2. Prostownicę nagrzej do ok. 160 stopni (możesz i do wyższej temp. 180 stopni).
  3. Włosy rozczesz i zrób na środku przedziałek. 
  4. Kręcenie włosów zaczynamy od pasm spodnich, dlatego oddziel pasmo górne włosów i zepnij je na czubku głowy spinką, żeby ci nie przeszkadzały. Chwyć spodnie pasmo włosów prostownicą u nasady, zakręć nią kilka razy, aby zawinęło się całe, a następnie przeciągnij prostownicą do dołu.
  5. Najpierw zakręć dolną część włosów, a później przejdź do pasm górnych, aż zrobisz loki prostownicą na wszystkich włosach.
  6. Całość może utrwalić lakierem do włosów. 

W ten sposób otrzymasz piękne naturalne loki zrobione prostownicą. Przy użyciu tego urządzenia możesz też zrobić delikatniejsze fale - wystarczy że pasmo włosów owiniesz wokół prostownicy raz i przeciągniesz nią w dół. W ten sposób osiągniesz subtelniejszy efekt. Zobacz także: Miód na włosy - sposób na piękne, lśniące i zdrowe włosy

Jak zrobić loki prostownicą - drugi sposób

Choć powyżej opisany sposób robienia loków prostownicą jest naszym ulubionym, istnieje jeszcze jeden. Wystarczy, że po umyciu i wysuszeniu włosów, zrobisz z nich dwa warkocze. Nie mogą być ścisłe, rozluźnij pasma palcami. Tak przygotowane włosy podgrzewaj przez kilka sekund prostownicą, którą wcześniej nagrzejesz do temperatury nieco wyższej niż w pierwszym przypadku (o kilka stopni). Następnie poczekaj aż włosy wystygną, rozpuść je i całość utrwal lakierem do włosów.

Masz długie włosy i ochotę na ciekawą fryzurę? Mamy coś dla ciebie! Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!