Zamknij

Jak zrobić fale na włosach? To prostsze niż ci się wydaje!

02.01.2020 12:05
fale na włosach
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak zrobić fale na włosach? Do stworzenia tej ponadczasowej fryzury potrzebować będziesz lokówki lub prostownicy. Podpowiemy ci, jak uzyskać idealny efekt w ekspresowym czasie. Sprawdź, jak zrobić fale na włosach w kilka minut!

Fale na włosach długich i półdługich to fryzura, która nigdy nie wyjdzie z mody i pasuje każdej z nas niezależnie od kształtu twarzy czy grubości kosmyków. Właśnie dlatego tak wiele z nas decyduje się na to uczesanie. 

Nie wiesz, jak zrobić fale na włosach? Efekt lekko falujących włosów możesz osiągnąć na 2 proste sposoby. Fale na włosach uzyskasz za pomocą lokówki lub prostownicy.  Poznaj szczegóły!

Jak zrobić fale na włosach lokówką?

Chcesz zrobić fale na włosach za pomocą lokówki? Nic prostszego!

Na początku umyj i wysusz włosy. Następnie podziel je na kilka pasm o szerokości około 2 cm. Pamiętaj: im więcej pasm, tym więcej fal uzyskach. Każde z nich nawiń na lokówkę. Po upływie kilkunastu sekund rozwiń włosy. Na koniec spryskaj fryzurę lakierem, by ją utrwalić.

Jak zrobić fale na włosach prostownicą?

Fale na włosach można też wykonać za pomocą prostownicy. Po umyciu włosów zastosuj piankę modelującą. Później suche włosy podziel na kilka pasm i każde z nich skręć wokół własnej osi. Następnie każde z nich upnij i włóż do prostownicy na kilkanaście sekund. Po upływie tego czasu usuń spinki i spryskaj swoją fryzurę lakierem do włosów.

Zobacz także: Masz włosy do ramion i szukasz idealnej fryzury? To będą prawdziwe hity 2020 roku!

Fale - włosy długie (inspiracje)

Chcesz zrobić fale na włosach? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji!

Zobacz także: Czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne? To coraz popularniejszy zabieg

Masz długie włosy i ochotę na ciekawą fryzurę? Mamy coś dla ciebie! Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!