Zamknij

Jak zakręcać włosy na papiloty? To banalnie proste!

28.01.2020
Aktualizacja: 15.09.2020 14:59
Jak zakręcać włosy na papiloty
fot. Shutterstock

Podpowiadamy, jak zakręcić włosy na papiloty, wypróbuj nasze sprawdzone sposoby i ciesz się pięknymi falami bez użycia lokówki.

Papiloty to jedna z łatwiejszych i zdecydowanie mniej skomplikowanych metod kręcenia włosów. Nie wymaga ona korzystania z ciepła, dlatego nie niszczy włosów. Jeśli już zdecydujesz się wykorzystać papiloty do stworzenia swojej fryzury, musisz zadać sobie pytanie na jakiego rodzaju loki chcesz postawić. Drobne loki uzyskasz, zaplatając włosy na kilkanaście papilotów, jeśli chcesz mieć duże fale, przygotuj 5-6 papilotów.

Najlepsze papiloty to te wykonane z grubej gąbki, można założyć je na noc i rano obudzić się z piękną fryzurą.

Jak zakręcić włosy na papiloty?

Istnieje kilka metod kręcenia włosów na papiloty. Wybierz najlepszą dla siebie!

  • Jeśli chcecie, aby wasz skręt był trwały, załóżcie papiloty na świeżo umyte włosy, dodatkowo nanieście na zakręcone papiloty odżywkę w spray'u. Dla podkreślenia efektu możecie śmiało na włosy założyć ręcznik lub wysuszyć włosy suszarką i polakierować.
  • Kolejnym sposobem na piękne włosy zakręcone na papiloty, jest użycie pianki do włosów. Nanieś piankę na włosy i dokładnie je rozczesz, następnie zakręć włosy na papiloty i poczekaj, aż wyschną.
  • Innym sposobem na zakręcenie włosów na papiloty jest wcześniejszy podział włosów na sekcje. Tak podzielone włosy będą zdecydowanie łatwiej zaplatać się na papiloty. Zawińcie ciasno końcówki włosów i zacznijcie kręcić na napiętych włosach, rolując ku górze. Zróbcie to samo aż do skończenia się papilotów.

W sklepach znajdziecie wiele różnych papilotów. Niektóre uzupełnione są o dodatkowe zapięcie, które pozwala zabezpieczyć gąbkę przed zsuwaniem się. Papiloty dostępne w drogeriach mają również kilka średnic, która pozwoli na wykonanie zróżnicowanego efektu. Jeśli decydujesz się na loki, wybierz papiloty różnej wielkości, dzięki temu fryzura będzie wyglądać bardziej naturalnie.

Kiedy już włosy wyschną na papilotach, możesz spryskać je lakierem i dopiero później rozwinąć, dzięki temu efekt utrzyma się znacznie dłużej. Kiedy już zdejmiesz papiloty z włosów, ugnieć trochę włosy i nadaj im kształt szczotką z grubym włosiem.

Zdecydujesz się na taką fryzurę?

Zobacz także: Spray do włosów pozwoli ci odmienić fryzurę na jeden dzień! Zobacz, jak działa i jaki wybrać

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?