Zamknij

Twój nowy kolor włosów jest zbyt ciemny? Sprawdź, jak rozjaśnić pasma bez narażania ich na zniszczenie

04.03.2021 12:44

Nie jesteś zadowolona z efektów koloryzacji włosów? Jeśli uzyskałaś ciemniejszy odcień od tego, który jest widoczny na opakowaniu farby, skorzystaj z prostej wskazówki. Zapewniamy cię, że już po kilku dniach twoje pasma będą wyraźnie rozjaśnione.

farbowanie włosów
fot. Shutterstock

Większość kobiet samodzielnie farbujących włosy ma za sobą nieudane eksperymenty. Niestety często zdarza się, że tuż po koloryzacji nowy odcień pasm jest zbyt ciemny. W takich sytuacjach polecamy zastosować trik, dzięki któremu szybko rozjaśnimy naszą czuprynę.

Jak rozjaśnić włosy po nieudanym farbowaniu?

Mówi się, że zdecydowanie trudniej jest uzyskać pożądane efekty podczas farbowania włosów na jasne odcienie, niż na ciemne. Jednak w rzeczywistości brązowa koloryzacja też może sprawiać nam kłopoty.

Często zdarza się, że gdy próbujemy delikatnie przyciemnić pasma, otrzymujemy niemal czarną barwę. W takich przypadkach, zamiast załamywać ręce lub biec po jaśniejszą farbę, skorzystajcie z popularnej metody.

Wystarczy, że codziennie będziecie myć czuprynę szamponem przeciwłupieżowym, a już po niecałym tygodniu pasma będą znacznie jaśniejsze. Zastanawiacie się jak to możliwe? Jak informuje serwis zeberka.pl, składniki zawarte w tego typu produktach wypłukują ciemny pigment z włosów, a co za tym idzie - zmieniają ich barwę nawet o kilka tonów.

Zobacz także: 5 najlepiej sprzedających się kosmetyków na świecie. Kobiety kupują je co kilka minut

Tradycyjne rozjaśnianie włosów

Jeśli odcień włosów po zastosowaniu triku z szamponem przeciwłupieżowym nadal jest zbyt ciemny, zdecydujcie się na tradycyjną metodę rozjaśniania czupryny. W tym celu konieczne będzie użycie utleniacza. Niestety zabieg ten może wiązać się z ryzykiem osłabienia kondycji pasm. Aby uniknąć problemu, stosujcie po każdym myciu głęboko nawilżające odżywki oraz maski regenerujące do włosów.

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.