Zamknij

To jedna z najbardziej efektownych fryzur do zrobienia w domu. Jak robić warkocz holenderski dobierany?

30.12.2019 12:04

Jak robić warkocz holenderski dobierany? Ta efektowna fryzura wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać! Wystarczy przygotować 2 przedmioty - grzebień i gumka, a następnie postępować zgodnie z instrukcją. Zobaczcie.

Warkocz holenderski
fot. Shutterstock

Warkocz to jedna z najpopularniejszych i najprostszych fryzur do wykonania. Jest ładny, a w dodatku wygodny, dlatego tak wiele kobiet się na niego decyduje. Niektóre z warkoczy idealnie nadają się też na specjalne okazje - np. warkocz holenderski. Jak robić warkocz holenderski dobierany i dlaczego warto się tego nauczyć? Sami zobaczcie!

Jak wygląda warkocz holenderski dobierany

Warkocz holenderski dobierany mocno przypomina dobierany warkocz, ale wygląda trochę jak jego odwrócona wersja. Wszystko dlatego, że poszczególne pasma włosów przekładamy tutaj pod spodem, a nie od góry. Przez to warkocz holenderski dobierany jest jeszcze bardziej efektowny niż jego pierwowzór. A robi się go tak samo łatwo! Jak robić warkocz holenderski dobierany? Wystarczy szczotka lub grzebień, gumka do włosów i odrobina chęci!

Warkocz holenderski dobierany możesz wykonać samodzielnie. A jeśli nie masz wystarczającej wprawy, możesz poprosić o pomoc przyjaciółkę.

Jak robić warkocz holenderski dobierany

W internecie krąży mnóstwo nagrań, na których dokładnie wytłumaczone i pokazane jest, jak robić warkocz holenderski dobierany. Jednak wystarczy krótka instrukcja w wersji pisemnej, aby w kilka minut zrobić taki warkocz holenderski dobierany z własnych włosów.

Jak robić warkocz holenderski dobierany? Oto instruktaż w kilku krokach:

  1. Dokładnie rozczesujemy włosy, możemy też w dowolnym miejscu zrobić przedziałek, ale nie musimy.
  2. Wydzielamy od czubka głowy 3 pasma włosów - to, jakiej będą grubości, zależy tylko od nas. I od tego też będzie zależało wygląd warkocza holenderskiego dobieranego.
  3. Następnie zaczynamy robić warkocza, ale nie tak standardowo, jak zawsze, że pasmo jedno przekładamy górą nad środkowym. Tym razem pasmo z lewej strony przekładamy POD środkowym. To samo robimy z pasmem z prawej strony, przekładamy je POD dwoma pozostałymi. 
  4. Dobieramy kolejne pasma do pierwotnie wybranych przez nas trzech i przekładamy je pod poprzednimi.

Wiele kobiet zastanawia się, jak robić warkocz holenderski dobierany dlatego, że jest to fryzura, która nadaje się zarówno do pracy, na spotkanie ze znajomymi, na siłownię, ale też np. na wesele przyjaciół. Wszystko zależy od tego, jakim strojem i dodatkami ją uzupełnimy. Jeżeli wybieramy się na przyjęcie, wystarczy założyć elegancką sukienkę, a w warkocza holenderskiego dobieranego wpleść kwiaty gipsówki albo perełki. Świetnie sprawdzą się także ozdobne spinki po bokach głowy.

Z kolei jeżeli warkocz holenderski ma nam towarzyszyć na siłowni, wystarczy "wzmocnić" go z przodu opaską, która podtrzyma przednią część włosów przed wpadaniem do oczu.Warkocz holenderski dobierany to także fryzura, która nadaje się zarówno do grubych, jak i cienkich włosów.

Warkocz holenderski dobierany najlepiej prezentuje się na naprawdę gęstej czuprynie, ale przy cienkich włosach sprawia, że optycznie wydaje się ich więcej. To także świetna opcja dla osób, którym znudził się klasyczny warkocz albo zwykły warkocz dobierany. Ten wygląda nieco inaczej - jakby był robiony oddzielnie, a dopiero na koniec przyklejono go do reszty włosów. Jedno jest jednak pewne - jego wykonanie dla wprawionej osoby nie zajmuje więcej niż kilka minut, warkocz holenderski jest trwały i w dodatku robi ogromne wrażenie.

loader

Masz długie włosy i ochotę na ciekawą fryzurę? Mamy coś dla ciebie! Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!