Zamknij

Jak dobrać fryzurę do twarzy? Dzięki tej metodzie już po kilku sekundach poznasz odpowiedź

16.11.2020 15:28
dziewczyna przeglądająca się w lustrze
fot. Shutterstock

Nie wiesz, w jakiej długości włosów będziesz wyglądać najkorzystniej? Znany fryzjer zdradził prosty trik. Dzięki niemu dowiesz się, na jaką fryzurę powinnaś postawić.

Dobór odpowiedniej fryzury wydaje się trudnym zadaniem. Często ślepo podążając za trendami, wybieramy nieodpowiednie uczesania, które dodają nam lat i nie pasują do naszego kształtu twarzy. Jednak od teraz wybór długości włosów nie będzie sprawiać wam problemów. Zastosujcie ten prosty trik.

Jak dobrać fryzurę do twarzy?

Niektóre z nas najlepiej wyglądają w długich włosach, a innym do twarzy jest w krótkich fryzurach. Okazuje się, że zależy to przede wszystkim od proporcji twarzy. Zastanawiasz się, jaka fryzura pasuje do ciebie? Sprawdzenie tego nie wymaga wizyty u fryzjera.

Jest jeden skuteczny trik, z którego każda z nas może skorzystać. Dzięki niemu sprawdzisz, jaką długość włosów powinnaś wybrać. Wystarczy wykorzystać znaną metodę 2,25 cala, której pomysłodawcą jest fryzjer John Frieda. Aby dobrać właściwą długość włosów, należy przygotować ołówek i linijkę, a następnie wykonać kilka kroków.

Zobacz także: Jaką szczotkę wybrać, żeby nie wyrywała naszych włosów? Ta będzie najlepszą opcją!

Metoda 2,25 cala - na czym polega?

Na początku weź ołówek i przyłóż go poziomo nad brodą. Następnie weź do drugiej ręki linijkę i ustaw ją pionowo pod płatkiem ucha. Gdy już to zrobisz, zaznacz miejsce, w którym ołówek i linijka się przecinają pod kątem prostym.

Na koniec sprawdź na linijce, jaką wartość wyznacza czubek ołówka. Jeśli jest ona mniejsza niż 2,25 cala, czyli ok. 6 centymetrów, oznacza to, że pasują do ciebie krótkie fryzury. A w przypadku, kiedy ołówek wyznacza wartość wyższą nić 6 cm, powinnaś postawić na długie włosy. Wypróbuj tę metodę i przekonaj się sama, jaka długość jest dla ciebie idealna.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.