Zamknij

Fryzura z warkoczem - przegląd najmodniejszych propozycji tego sezonu!

21.04.2020 11:08

Fryzura z warkoczem podkreśli twoją dziewczęcość i subtelność. Do wyboru masz mnóstwo wariacji dla średnich i długich włosów. Jeśli szukasz inspiracji, to dobrze trafiłaś. Sprawdź, która fryzura z warkoczem najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku.

Fryzura z warkoczem
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, która fryzura z warkoczem najbardziej będzie do ciebie pasować? Do wyboru masz propozycje z jednym grubym warkoczem, kilkoma lub nawet kilkunastoma drobnymi warkoczykami. Wszystko zależy od tego, jakiej długości i grubości są twoje kosmyki. Im dłuższe masz włosy, tym więcej opcji możesz wybrać. Zobacz nasze propozycje i znajdź swoją ulubioną. Podpowiemy ci, jak ja wykonać krok po kroku.

Fryzura z warkoczem - rodzaje

Fryzura z pojedynczym warkoczem czy drobne warkoczyki na całej głowie? Wśród naszych typów znalazły się różnorodne uczesania z tym ponadczasowym upięciem w roli głównej.

Fryzura z warkoczem będzie świetnym pomysłem zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjście. W takim uczesaniu będziesz wyglądać dziewczęco. W ten sposób dodasz sobie uroku. Jeśli stawiasz na romantyczny look, fryzura z warkoczem będzie strzałem w dziesiątkę.

Do wyboru masz mnóstwo propozycji, a wśród nich m.in.:

  • warkocze francuskie,
  • warkocz uniwersalny,
  • warkocze holenderskie,
  • kłosy,
  • warkocze kable,
  • włosy zaplecione jak wianek (warkocz a la Heidi),
  • tzw. wodospad.

Niektóre z podanych wyżej fryzur warto utrwalić lakierem, a inne nie potrzebują żadnych dodatkowych produktów.

Fryzura z warkoczem - inne pomysły

Ciekawym pomysłem jest też warkocz dobierany z koczkiem. Stworzenie tego typu fryzury wymaga wprawy. Możesz też poprosić koleżankę o pomoc. Rezultat będzie nieziemski!

Ponadto warkocz świetnie sprawdzi się także jako fryzura ślubna. Jeżeli jesteś przyszłą panną młodą, rozważ ten pomysł. Tego typu uczesanie zapewni ci trwały efekt - wie będziesz musiała w trakcie uroczystości poprawiać włosów!

Sprawdź też, jak działają: jedwab do włosów, puder do włosów i nabłyszczacz do włosów.

Fryzura z warkoczem - inspiracje

Większość fryzur z warkoczem bez trudu zrobisz sama. Ich zaletą jest uniwersalność oraz wysoka wytrzymałość niezależnie od panujących warunków zewnętrznych. Poniżej przedstawiamy najciekawsze upięcia z warkoczem w roli głównej. Które z nich podoba ci się najbardziej?