Zamknij

Fryzura na ślub - długie włosy. Najmodniejsze uczesania i upięcia dla panny młodej z długimi włosami

13.01.2021
Aktualizacja: 21.01.2021 15:38
Panna Młoda w białej sukni z kwiatami w ręku
fot. Shutterstock

Fryzura ślubna to jeden z najważniejszych elementów stylizacji panny młodej. Każda kobieta marzy, by w tym dniu wyglądać najpiękniej. Dobrze dobrane upięcie czy uczesanie sprawi, że twoje długie włosy będą wyglądały fantastycznie. Sprawdź, jakie fryzury na ślub będą teraz najmodniejsze!

Fryzura panny młodej jeszcze do niedawna kojarzyła się nam przede wszystkim z ciężkim, mocno utrwalonym upięciem. Taka stylizacja nie tylko zazwyczaj prezentowała się dość sztucznie, to jeszcze często „obciążała” wizualnie twarz i mogła sprawić, że panna młoda - która ma być przecież tego dnia jedyną gwiazdą - wyglądała na starszą niż w rzeczywistości.

Zobacz także: Te suknie ślubne będą najmodniejsze w 2021 roku. Która skradnie twoje serce?

Na szczęście tego rodzaju upięcia powoli, ale zdecydowanie, odchodzą już do lamusa. Ich miejsce zajmują za to fryzury ślubne, które mają prezentować się lekko i naturalnie. Nawet jeśli twojej ślubnej stylizacji daleko do „wyluzowanego” stylu boho, to fryzura ślubna, w której wystąpisz w swój „wielki dzień”, powinna mieć dziewczęcy i romantyczny charakter. 

To szczególnie ważne w przypadku upięć i uczesań z długich włosów, gdzie pole do popisu fryzjera jest zdecydowanie większe. Zobacz, jakie fryzury na ślub z długich włosów będą najmodniejsze w 2021 roku.

Fryzury ślubne - długie włosy. Najmodniejsze trendy na 2021 rok

  1. Fryzura w stylu boho - Fryzura dla panny młodej nie musi już przypominać misternego upięcia, potraktowanego sowitą porcją najmocniejszego lakieru do włosów, a dodatkowo ozdobionego brokatem. Teraz, stawiamy na naturalność. Uczesanie w stylu boho charakteryzuje się lekkością i luzem, włosy wyglądają na spięte w nieco niedbały - choć doskonale przemyślany! - sposób. Takie fryzury ślubne są swobodne i bardzo dziewczęce. Włosy mogą być zarówno rozpuszczone, jak i upięte w lekki, „niedbały” kok lub związane w kucyk.

Modne fryzury ślubne. Masz długie włosy? Zaplącz z nich warkocz!

  1. Romantyczne warkocze - Długie włosy warto upiąć w warkocz - ta dziewczęca i romantyczna fryzura daje wiele możliwości, dzięki czemu łatwo dopasujesz ją do swojego gustu czy stylu sukni ślubnej. Choć ślubne warkocze swoimi korzeniami sięgają ludowych tradycji, to w nowoczesnym wydaniu będą pasowały nie tylko do ceremonii utrzymanej w rustykalnym klimacie. Warkoczami można się bawić, np. oplatając je wokół głowy tworząc efektowną koronę albo pozwolić im przewijać się z tyłu fryzury w różnych stylach i formach. Dobierany warkocz lub grube upięcie a la kłos będzie w 2021 roku bardzo modne, szczególnie wśród panien młodych o niesfornych, długich włosach - taka fryzura pozwoli utrzymać je w ładzie. Z warkoczy można też upiąć efektowną koronę lub koszyczek. To bardzo wytrzymałe fryzury ślubne, które przetrwają w doskonałej kondycji całą noc.

Fryzura na ślub z długich włosów - postaw na klasykę

  1. Koki zawsze w modzie -Kok to ponadczasowa fryzura ślubna, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Nie oznacza to jednak, że nawet ślubny kok nie ulega zmieniającym się trendom. Tym razem najmodniejszą ślubnym upięciem dla długich włosów będzie tzw. kok hiszpański, czyli włosy zebrane nisko, tuż nad karkiem i ozdobione efektowną spinką. Luźny, nieco „niedbały” kok wpisuje się też we wspomniany już przez trend na fryzury ślubne w stylu boho.
  2. Fale w stylu glamour - To świetna propozycja dla panny młodej z długimi włosami, która marzy o eleganckiej i efektownej fryzurze, ale jednocześnie nie chce przesadzić. Fale w stylu glamour to po prostu włosy, które po nakręceniu ułożono w luźne, dobrze wyszczotkowane fale. Tę fryzurę ślubną dodatkowo można ozdobić delikatną spinką, np. w kształcie polnych kwiatów lub łanów zbóż. 

Zobacz także: Mikroślub będzie najgorętszym trendem 2021 roku! Eksperci nie mają wątpliwości