Zamknij

Ta fryzura nigdy nie wychodzi z mody, ale nie każdy powinien ją nosić. Sprawdź, komu pasuje!

10.02.2020 15:47
Fryzura na pazia
fot. Shutterstock

Fryzura na pazia to uczesanie, które jest na czasie niezależnie od aktualnie panujących trendów. To ponadczasowe krótkie cięcie kończące się na linii brody nie każdemu pasuje. Polecamy je szczególnie dziewczynom o subtelnych rysach twarzy. Sprawdź, czy fryzura na pazia sprawdzi się też w twoim przypadku.

Fryzura na pazia to krótkie włosy z tyłu podcinane na jeżyka, z nieco dłuższym przodem i najczęściej prostą grzywką. Tego typu krótkie cięcie zwykle wybierają osoby, które z natury mają cienkie włosy. Kosmyki mogą być lekko wywinięte do wewnątrz, lekko falujące (artystyczny nieład) lub całkowicie proste. Fryzurę na pazia można uzyskać na włosach bardzo krótkich lub dłuższych. Zobaczcie nasze propozycje zamieszczone w galerii!

Fryzura na pazia - dla kogo?

Fryzura na pazia sprawdzi się w twoim przypadku pod warunkiem, że masz delikatną linię żuchwy, drobną twarz, a twoje kosmyki są gładkie. To cięcie podkreśli wszelkie nierówności, dlatego ważne jest, by fryzura była symetryczna i starannie wykonana.

Fryzura na pazia optycznie może uwydatnić wszelkie defekty takie jak nieproporcjonalnie duży nos, zbyt ostre rysy twarzy czy pucołowate policzki. Jeśli więc narzekasz na tego typu mankamenty urody, zrezygnuj z tego cięcia.

Jeżeli z natury masz kręcone włosy, fryzura na pazia nie jest dla ciebie, gdyż niesforne kosmyki nie będą chciały się układać. Jeśli masz okrągłą twarz, to cięcie sprawi, że będzie wydawała się jeszcze pełniejsza. Właśnie dlatego fryzurę na pazia powinny nosić dziewczyny o szczupłej twarzy. Jeżeli chcesz mieć proste włosy, wystylizuj je za pomocą prostownicy lub okrągłej szczotki.

Fryzura na pazia jest równie popularna co fryzura pixie.

Zobacz także: Dodatki ślubne – co warto wybrać, a które z nich są zbędne?

Fryzura na pazia - inspiracje

Chcesz zdecydować się na takie cięcie? Zobacz kilka wersji i wybierz tę, która podoba ci się najbardziej!

shutterstock_700513963
fot. fryzura na pazia, Shutterstock
shutterstock_104310056
fot. fryzura na pazia, Shutterstock

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!