Zamknij

Fryzjer księżnej Diany zdradził sekret jej fryzury. Miała dla niej wielkie znaczenie

08.04.2021 10:33
Księżna Diana w białym kostiumie i okularach przeciwsłonecznych
fot. Rex Features/East News

Księżna Diana w latach 90. dość mocno ścięła włosy. Okazuje się, że nowa fryzura miała dla niej symboliczny wymiar.

Księżna Diana znana była przede wszystkim ze swojego boba, który teraz wraca do łask. Na początku lat 90. postanowiła jednak pożegnać się z tą fryzurą i postawiła na zupełnie odmieniony look. Za nowe uczesanie Lady Di odpowiadał wówczas Sam McKnight, ówczesny fryzjer księżnej. Teraz stylista udzielił wywiadu dla brytyjskiego wydania magazynu "Vogue". Zdradził w nim, kiedy Diana zdecydowała się na zmianę fryzury. Okazuje się, że nowe uczesanie miało dla niej symboliczne znaczenie.

Zobacz także: Modern Diana bob to prawdziwy hit 2021 roku. Jest inspirowany fryzurą księżnej Diany

Fryzura księżnej Diany była symboliczna. Jej fryzjer zdradza szczegóły

Sam McKnight po raz pierwszy czesał Dianę na planie sesji zdjęciowej do brytyjskiego "Vogue'a". To właśnie dzięki niemu księżna zdecydowała się na zupełnie nową fryzurę.

Podczas tej sesji Sam podpiął boba Lady Di do góry przy pomocy diademu. Dzięki temu włosy księżnej wyglądały na krótkie. Tuż po sesji Diana zdecydowała się na odważne pytanie.

Co byś zrobił z moimi włosami, gdybym powiedziała: "Zrób cokolwiek"? - Sam przytoczył pytanie księżnej w wywiadzie.

Właśnie wtedy fryzjer zaproponował jej mocne cięcie włosów. 

Powiedziałem: "Ściąłbym to wszystko i po prostu zaczął od nowa" - wspomina McKnight. 

To właśnie sprawiło, że Diana zrezygnowała z boba na rzecz pixie cut. Zmiana fryzury zgrała się w czasie z kresem jej małżeństwa z Karolem. W 1992 roku para ogłosiła bowiem separację, a kilka miesięcy później ukazała się głośna biografia księżnej, w której opowiedziała o ciemnych stronach rodziny królewskiej. 

Zobacz także: Ta fryzura z lat 90. wróci do łask w 2021 roku. Już podbija TikToka

Modne fryzury 2021 

Obie fryzury Diany są w tym roku bardzo modne. W trendach nadal królują bowiem boby. Najmodniejsze uczesanie tego typu to soft bob, modern inverted bob oraz choppy bob.

Również krótkie, mocno wycieniowane włosy, są na czasie. Jeżeli nie chcesz jednak decydować się na klasyczne pixie, zawsze możesz sięgnąć po alternatywne uczesanie, jakim jest big chops

Zobacz także: Jaka fryzura była modna w roku twojego urodzenia? Niektóre wracają w wielkim stylu

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.

Źródło: Marieclaire.com