Zamknij

Czy doczepianie włosów jest szkodliwe? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o doczepianych włosach

16.11.2018 15:24
Kobieta z długimi włosami
fot. Shutterstock

Coraz więcej kobiet decyduje się dzisiaj na doczepiane włosy. Dlaczego? Otóż są one w stanie sprawić, że będziesz wyglądać odmiennie i seksownie już w kilka chwil. Czy doczepianie włosów niesie ze sobą jakieś ryzyko? Jak doczepiać włosy? Na co zwrócić uwagę?

Boisz się, że doczepiane włosy zniszczą twoje prawdziwe? A może nie wiesz, jakie doczepiane włosy wybrać? Ten cudowny „produkt”, który pokochały kobiety na całym świecie, jest dzisiaj coraz popularniejszy. Poznaj i mity i fakty na temat doczepiania włosów.

Doczepiane włosy – co to jest

Doczepiane włosy to nic innego jak pasma włosów, które są doczepiane na klips lub klej do twoich własnych włosów. Doczepianie włosów na klej można wykonać dwoma metodami – na ciepło i na zimno. Doczepianie włosów na ciepło wymaga zaaplikowania kleju u ich nasady. Jeżeli robimy to często, włosy stają się cieńsze. Z kolei doczepianie włosów na zimno nie niszczy tak włosów. Nawet jeśli doczepiałybyśmy je codziennie.

Zobacz także: Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Sprawdź, która będzie dla ciebie najlepsza!

Doczepiane włosy mogą być w stu procentach naturalne, ale możesz skorzystać też z syntetycznych. Jaka jest między nimi różnica i czy istnieje jakieś ryzyko przy noszeniu doczepianych włosów syntetycznych?

Doczepiane włosy naturalne a syntetyczne

Eksperci polecają, aby przedłużać włosy i zagęszczać je za pomocą doczepianych włosów naturalnych. Przede wszystkim doczepianie włosów naturalnych niesie ze sobą mniejsze ryzyko zniszczenia własnych włosów, ale też ewentualnych alergii. Dają one też lepszy i naturalny efekt. Doczepiane włosy syntetyczne są już dzisiaj dużo lepszej jakości niż kiedyś, ale wciąż odstają od tych naturalnych. Ich doczepianie nigdy nie daje w stu procentach naturalnego efektu.

Zobacz także: Modne fryzury na lato dla krótkich, półdługich i długich włosów! Wybierz idealne uczesanie dla siebie!

Doczepiane włosy – czy to bezpieczne

Doczepianie włosów nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych. Jednak trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji naszych włosów, skóry głowy i doczepianych włosów. Najczęstszą wątpliwością kobiet, które chcą doczepić włosy jest to, czy ich własne w przypadku takiego „zabiegu” nie wypadną. Otóż mogą wypadać, ale tylko jeśli dodatkowe pasma są źle doczepione albo jeśli nie zadbamy o nową fryzurę. Należy też przestrzegać kilku prostych zasad:

  • doczepiamy włosy nie częściej niż co kilka tygodni – tylko w ten sposób zapewniamy skórze i włosom możliwość oddychania
  • nie nosimy doczepionych włosów dłużej niż 3 miesiące
  • lepiej doczepiać pasma naturalnych włosów niż te syntetyczne
  • warto doczepiać włosy w profesjonalnym salonie fryzjerskim – wówczas ryzyko, że zostaną one źle założone, maleje, a w dodatku mamy gwarancję, że nie widać łączeń między naszymi włosami, a doczepionymi włosami

Zobacz także: Termoloki, czyli termiczne wałki do włosów. Sprawdzamy, który produkt sprawdzi się najlepiej

Jak dbać o doczepiane włosy

Najlepszych wskazówek, co do tego jak dbać o doczepiane włosy, udzieli ci profesjonalista, który sam ci je doczepi. Pamiętaj jednak też o uniwersalnych zasadach. Przede wszystkim zanim wejdziesz pod prysznic, delikatnie, ale dokładnie rozczesz włosy – najlepiej grzebieniem o rzadko rozmieszczonych ząbkach. Takie włosy rozczesujemy w pozycji siedzącej – starajmy się nie opuszczać głowy.

Pamiętaj o tym, żeby nie nosić doczepianych włosów dłużej niż 3 miesiące. Po upływie tego czasu łączenia doczepianych włosów stają się bardziej widoczne. To sygnał, że należy zdjąć stare pasma doczepianych włosów i nałożyć nowe.

Doczepiane włosy to jedna z rzeczy, po które kobiety sięgają coraz chętniej. Dają możliwość diametralnej zmiany wizerunku. Już teraz możesz mieć włosy o długości XXL w kilka minut.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Włosy możesz wyprostować nie tylko za pomocą prostownicy! Poznaj inne sposoby prostowania ich.