Zamknij

Większość z nas popełnia ten błąd podczas układania włosów. Przez to pasma stają się oklapnięte

19.02.2021 12:21
włosy
fot. Shutterstock

Czesanie włosów to czynność, którą wykonujemy automatycznie. Niestety okazuje się, że wiele z nas, układając swoje pasma, popełnia pewien błąd. Przez niego czupryna szybko staje się oklapnięta. Sprawdź, o jaki nawyk chodzi.

Narzekasz na oklapnięte włosy? Czasami dzieje się tak, ponieważ nakładamy na nie zbyt dużo obciążających kosmetyków. Jednak najczęściej źródło tego problemu leży gdzie indziej. Chodzi o powszechny błąd, który popełniamy podczas układania pasm. Być może ty też go nieświadomie powielasz.

Najczęstszy błąd podczas układania włosów

Oklapnięte włosy wyglądają na rzadkie i cienkie. Aby pozbyć się tego defektu, warto krytycznym okiem przyjrzeć się swoim codziennym pielęgnacyjnym nawykom i wyeliminować te, które nie służą naszym czuprynom.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że taka prozaiczna czynność, jak czesanie, może być główną przyczyną problemu oklapniętych włosów. Podczas ich stylizowania zwykle robimy przedziałek w tym samym miejscu na głowie. Pasma przyzwyczajają się do to tego i w końcu po latach samoistnie zaczynają układać się w ten sposób. Przez to tracą na objętości.

Fryzjerzy zachęcają nas do tego, aby często zmieniać miejsce grzywki. Ten trik nic nas nie kosztuje i natychmiast daje zadowalające efekty. Dzięki niemu włosy u nasady będą lekko uniesione i będą wyglądały na bardziej gęste.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.