Zamknij

Nigdy nie rób tego swoim włosom, kiedy kładziesz się spać. W ten sposób je niszczysz

16.11.2020 09:13
dziewczyna w łóżku
fot. Shutterstock

Tę czynność wykonuje wiele z nas, nie zdając sobie sprawy, jak fatalnie działa na włosy. Przez to się niszczą i wypadają. Skończ z tym raz na zawsze.

Każda z nas ma swoje przyzwyczajenia, które ułatwiają nam codzienną rutynę. Niestety nie wszystkie korzystnie wpływają na nasz wygląd. Tyczy się to również włosów, które przez nasze złe nawyki nieświadomie narażamy na zniszczenie. Jedną z najgorszych rzeczy, jakie robimy przed snem, to spinanie czupryny w ciasny kucyk. Gdy dowiesz się, jakie niesie to za sobą skutki, gwarantujemy, że już nigdy im tego nie zrobisz.

Dlaczego nie powinno się kłaść spać w spiętych włosach?

Wiele właścicielek długich włosów narzeka na to, że spanie w rozpuszczonych kosmykach jest niewygodne. Podczas snu włosy nachodzą na twarz, plączą się i elektryzują. W związku z tym, aby tego uniknąć, przed snem wiążemy je w ciasny kucyk. Okazuje się, że to poważny błąd, którego konsekwencje widoczne są gołym okiem.

Mieszki włosowe stają się słabsze, w efekcie czego włosy zaczynają wypadać. Kładzenie się w spiętej fryzurze może przyczynić się nawet do łysienia. Ale to nie jedyny problem, który się z tym wiąże. W miejscu spięcia włosy się niszczą. Szczególnie dzieje się tak, kiedy używamy gumek z metalowymi elementami lub gumek recepturek. Zrezygnuj z nich raz na zawsze!

Polecamy chodzić w rozpuszczonych włosach lub luźno upiętych zarówno przed snem, jak i w ciągu dnia. Kiedy chcemy już je związać, wybierajmy materiałowe gumki, frotki i gumki-sprężynki. W przeciwieństwie do pozostałych akcesoriów te nie ciągną i nie wyrywają włosów.

Szukasz nowej fryzury? Zainspiruj się!