Zamknij

Dlaczego blond z czasem rudzieje? Znamy przyczynę

08.04.2016 12:17
Odżywka do włosów blond
fot. East News

To wina jednego składnika, który jest częstym składnikiem odżywek i szamponów przeznaczonych do jasnych włosów. Zamiast pielęgnować, po prostu szkodzi.

Uzyskanie odpowiedniego odcienia blondu jest wyzwaniem dla każdego fryzjera. Tak samo trudne jest utrzymanie osiągniętego efektu przez kolejne tygodnie. 

Włosy w kolorze blond wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W drogeriach i profesjonalnych sklepach znajdziemy odżywki i szampony dedykowane jasnym pasmom, które mają za zadanie przedłużyć trwałość koloru blond oraz utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Niestety, często się zdarza, że mimo naszych starań, włosy blond szybko tracą swój kolor i przyjmują niezbyt twarzowy, rudawy odcień. Okazuje się, że przyczyną jest obecność wody utlenionej, która jest jednym z głównych składników szamponów do włosów blond. 

- To właśnie ona jest odpowiedzialna za pojawianie się odcienia rudego - tłumaczy Caroline Bufalini, stylistka fryzur i ekspert Kolorane. 

Kosmetyki do włosów blond Kolorane

Kosmetyki do włosów blond, Kolorane.

‧ fot. materiały prasowe

Odżywki i szampony do włosów blond

Na szczęście są producenci, którzy w swojej ofercie mają linie kosmetyków pielęgnacyjnych bez wody utlenionej. Najważniejszym produktem jest odżywka, która nie tylko nawilży pasma, ale też będzie pozytywnie wpływać na ich odcień. Taki kosmetyk pielęgnacyjny proponuje między innymi Kolorane. Odżywka rozjaśniająca na bazie rumianku i miodu nie tylko nie zawiera środków utleniających, ale też silikonów i parabenów.

Odżywka nie powoduje dekoloryzacji, lecz efekt naturalnego, stopniowego łagodnego rozjaśnienia, zgodnego z naturalnym kolorem włosów. Podkreśli refleksy, doda światła i blasku. Doskonale sprawdzi się w lecie, zwiększając efekt rozjaśnienia słońcem, a także w zimie, gdy włosy często ciemnieją, stają się matowe i tracą blask - tłumaczy Caroline Bufalini. - Kosmetyk będzie również doskonały dla jasnych i ciemnych szatynek, ponieważ doda ich włosom delikatnych złocistych, świetlistych refleksów. W obu przypadkach odżywka rozjaśnia włosy o pół tonu lub nawet o ton.

Odżywki do włosów możemy stosować nie tylko na mokre, świeżo umyte włosy. Jeżeli mamy odpowiednio dużo czasu, warto aplikować je na suche pasma kilka godzin przed kąpielą. W celu wzmocnienia działania produktu, włosy schowajmy pod foliowym czepkiem i owińmy ręcznikiem. 

Odżywka do włosów blond Kolorane

Odżywka do włosów blond, Kolorane. Cena: 45 zł

‧ fot. materiały prasowe