Zamknij

Czy można farbować włosy podczas miesiączki? Najwyższy czas rozwiać wasze wątpliwości

15.06.2021 12:20
farbowanie włosów
fot. Shutterstock

Farbowanie włosów podczas okresu to temat, który od lat budzi spore emocje. Większość z nas słyszała o tym, że nie powinno się przeprowadzać tego zabiegu w czasie menstruacji. A co na ten temat sądzą specjaliści?

Miliony Polek regularnie farbują włosy, ale wciąż niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, jaki wpływ na farbowanie pasm ma miesiączka. Sprawdźcie, co się z nimi dzieje, kiedy przeprowadzamy ten zabieg w czasie okresu.

Czy można farbować włosów podczas miesiączki?

Chcesz zafarbować włosy w czasie miesiączki? Okazuje się, że nie jest to najlepszy pomysł. Co prawda koloryzacja nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie podczas kobiecych dni, jednak jej efekty mogą cię rozczarować.

W czasie menstruacji dochodzi do zaburzeń równowagi hormonalnej w naszym organizmie. Przez to gruczoły znajdujące się w skórze często wydzielają więcej łoju, który utrudnia trwałe pokrycie włosów pigmentem. Jak twierdzą eksperci, pasma gorzej wchłaniają też inne substancje znajdujące się w gotowych farbach. Jeśli więc zaplanowałaś zabieg koloryzacji u fryzjera w czasie okresu, najlepiej zmień termin wizyty.

Miesiączka a stylizacja włosów

Nie polecamy też niektórych zabiegów stylizacji włosów w czasie miesiączki. Wysoki poziom progesteronu może bowiem spowodować, że fryzura będzie nietrwała. Szczególnie duży problem możemy mieć z zakręceniem pasm.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.