Zamknij

Nie wiesz, czy krótkie włosy będą ci pasować? Ten prosty test pozwoli ci to sprawdzić

02.12.2020 11:13
Nie wiesz, czy krótkie włosy będą ci pasować? Ten prosty test pozwoli ci to sprawdzić
fot. Shutterstock

Długie włosy bywają uciążliwe i wówczas wiele kobiet myśli o ich skróceniu. Krótkie włosy mogą być ładne, ale nie każdemu pasują. Sprawdź, jak ty będziesz w nich wyglądać.

Krótkie włosy są marzeniem wielu kobiet. Zwłaszcza tych, które od lat mają długie kosmyki i stały się one dla nich uciążliwe. Zanim jednak zdecydujesz się na radykalną metamorfozę, zastanów się, czy na pewno będzie ci dobrze z krótkimi włosami. Jest to bowiem fryzura, która nie pasuje do każdej twarzy. I choć włosy nie ręka, odrosną, po ich obcięciu możesz żałować swojej decyzji i zanim staną się nieco dłuższe, będziesz musiała codziennie patrzeć na siebie w lustrze i denerwować się ich układaniem. Znamy jednak sposób na to, jak sprawdzić, czy krótkie włosy ci pasują.

Zobacz także: Chcesz wyszczuplić twarz włosami? Wypróbuj ten prosty trick!

Czy krótkie włosy będą ci pasować? Sprawdź to za pomocą szybkiego testu

Krótkie włosy nie wychodzą z mody. Nadal ochoczo stawiamy na takie fryzury jak french bob czy angular bob. Czy jednak każda kobieta powinna się decydować na tego typu włosy?

Długość do ramion i krótsza nie pasuje każdej z nas. Zanim zatem zdecydujesz się na ścięcie swoich kosmyków, sprawdź, czy na pewno będziesz dobrze wyglądać w krótkich włosach.

Możesz to zrobić przy pomocy szybkiego testu.

Stań przed lustrem tak, żeby widzieć swoją twarz z profilu. Następnie przyłóż ołówek do twarzy tak, by końcem dotykał podbródka. Drugą ręką przyłóż pionowo linijkę tak, żeby znajdowała się pod twoim uchem i krzyżowała z ołówkiem. Dzięki temu zobaczysz, ile centymetrów znajduje się między końcówką twojego ucha a ołówkiem przy brodzie.

Co to oznacza? Jeżeli linijka wskaże 57 cm, krótkie włosy będą ci pasować. Jeśli wyszło więcej centymetrów, postaw na dłuższe włosy.

Zobacz także: Wispy bangs to grzywka, która pasuje każdej z nas i nie wymaga codziennej stylizacji. Zainspiruj się

Szukasz pomysłu na modną fryzurę? Zainspiruj się!