Zamknij

Planujesz wycieniować swoje włosy? Sprawdź, czy to na pewno dobry pomysł

01.03.2021 14:08
włosy
fot. Shutterstock

Cieniowanie włosów to jedna z najpopularniejszych metod fryzjerskich. Sprawdza się ona zarówno na średniej długości pasmach, jak i tych długich. Ten sposób obcinania czupryny nadaje odpowiedni kształt i podkreśla jej lekkość. Jednak ta technika nie nadaje się do wszystkich włosów. Podpowiadamy, jakie są jej wady oraz zdradzamy,  kto nie powinien się na nią decydować.

Chciałabyś wycieniować swoje włosy? Przed wizytą u fryzjera dowiedz się, czy to rozwiązanie dobrze sprawdzi się w twoim przypadku. Niestety często zdarza się, że tak ostrzyżone pasma pięknie wyglądają tylko po wystylizowaniu, a w wersji naturalnej nie układają się już tak dobrze. Aby uniknąć wpadki, sprawdź, kiedy lepiej zrezygnować z tej metody skracania włosów.

Cieniowanie włosów - wady

Cieniowanie świetnie sprawdza się w przypadku różnych długości pasm i pasuje do każdego kształtu twarzy. Jednak ma też kilka wad, o których należy wspomnieć. Jak informuje serwis ofeminin.pl, ta technika nie nadaje się do cienkich i rzadkich włosów, ponieważ może powodować, że będą problematyczne podczas układania. Poza tym mogą wyglądać na zaniedbane i dodatkowo stracą swoją objętość.

Do przeprowadzenia tej metody fryzjerzy używają zwykle tzw. degażówek, czyli nożyczek z ząbkowanymi ostrzami, które mogą zniszczyć nasze końcówki i narazić je na rozdwojenie.

Zobacz także: Taką fryzurę wszystkie nosiłyśmy w dzieciństwie. Teraz powraca w różnych wersjach

Cieniowanie włosów - na czym polega?

Cieniowanie to metoda polegająca na skracaniu włosów warstwami. Te pasma, które znajdują się najwyżej, są krótsze od reszty widocznej pod spodem. Dzięki temu zabiegowi podkreślamy kształt naszej czupryny i wizualnie dodajemy jej objętości pod warunkiem, że nasze włosy są grube.

Cieniowane włosy lekko unoszą się u nasady i zapewniają nam naturalny wygląd. Jeśli mamy włosy falujące lub kręcone, po zastosowaniu tej techniki jeszcze bardziej się wywijają.

Portal Fillgap.news wytypował najseksowniejsze kobiety 2020 roku. Niektóre z pań na tej liście mogą was zaskoczyć.