Zamknij

Czy cieniowane włosy to fryzura dla ciebie? Sprawdź, jak zrobić ją w domu!

23.12.2019
Aktualizacja: 15.09.2020 14:37

Cieniowane włosy to jedna z najpopularniejszych damskich fryzur. Zastanawiasz się nad zmianą i chcesz obciąć je właśnie w ten sposób? Zobacz, komu pasują cieniowane włosy i czy jest to fryzura dla każdego.

Kobieta z długimi włosami
fot. Shutterstock

Cieniowane włosy od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet. Cieniowane włosy to fryzura, w której część pasm włosów ma standardową, wybraną przez klientkę długość, a część pasm jest nieco krótsza od reszty. W ten sposób osiągamy efekt lekkości i dużej objętości włosów. Jakie zalety mają cieniowane włosy? Komu pasują cieniowane włosy? Czy to jeden z łatwiejszych sposobów na gęste włosy? Przeczytajcie.

Cieniowane włosy - komu pasują

Cieniowane włosy to fryzura, która pasuje wielu kobietom. Jest to uniwersalna fryzura, choć najczęściej decydują się na nią kobiety o włosach półdługich i długich. Nie oznacza to jednak, że cieniowane włosy nie sprawdzą się w przypadku krótkich włosów!

Wygląda na to, że cieniowane włosy to fryzura, która pasuje każdemu. Jednak muszą z nią uważać osoby, które mają bardzo cienkie włosy. Cieniowane włosy najczęściej dodają lekkości fryzurze i uwydatniają jej objętość, jednak w tym przypadku tylko podkreślą mankamenty.

Jak zrobić cieniowane włosy w domu

Większość z was zastanawia się pewnie, jak cieniować włosy w domu. Czy to w ogóle możliwe, czy taka fryzura wymaga interwencji specjalisty? Otóż można wykonać cieniowanie włosów samodzielnie w domu, należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy zachować odpowiednie proporcje między krótszymi a dłuższymi pasmami włosów. Posiadaczki grubych, gęstych włosów mogą śmiało zdecydować się na nieco bardziej radykalne cięcie i zacząć ciąć włosy naprawdę blisko czubka głowy. Z kolei osoby o średniej długości włosów powinny zacząć cieniowanie od wysokości ucha.

Zbyt mocne cieniowanie włosów może sprawić też, że końcówki włosów będą bardzo rzadkie, a to nie da dobrego efektu.

Zobacz także: Najmodniejsze koloryzacje włosów na nadchodzący sezon. Koniecznie je wypróbuj!

Jak dbać o cieniowane włosy

Cieniowane włosy mają mnóstwo zalet, ale wymagają też szczególnej pielęgnacji. Chodzi głównie o zadbanie o końcówki włosów, które po cieniowaniu są wyeksponowane. Dlatego tak ważne jest stosowanie odżywki do włosów po każdym myciu. Warto też nakładać na odżywiające i wzmacniające maski na włosy. Ten specyfik warto stosować raz w tygodniu.

Jeżeli widzisz, że twoje końcówki wymagają dodatkowej "opieki", włącz do pielęgnacji olejek do włosów i wcieraj go w końcówki. Zauważysz różnicę.

Cieniowane włosy - zalety

Cieniowane włosy mają właściwie same zalety:

  • dodają fryzurze lekkości
  • nadają włosom objętości
  • nie trzeba z nimi nic robić - wystarczy włosy umyć i wysuszyć je z głową skierowaną w dół, a następnie przeczesać palcami

Jeżeli myślisz o cieniowanych włosach od dawna, koniecznie wypróbuj je na sobie. Na pewno dodadzą ci uroku i będą bardzo wygodne w codziennym życiu. Pomyśl o cieniowanych włosach także w kontekście dodania im nieco objętości. Kiedy zdecydujesz się na taką fryzurę, będziesz mogła cieszyć się wizualnie gęstszymi włosami. To naprawdę proste!

loader

Masz półdługie włosy i myślisz nad zmianą fryzury? Mamy coś specjalnie dla ciebie! Oto galeria z najciekawszymi pomysłami na fryzury dla włosów półdługich.