Zamknij

Blunt bob to najmodniejsze cięcie ostatnich lat! Zobacz, jak wygląda

27.01.2020
Aktualizacja: 15.09.2020 15:12
Lucy Hale we fryzurze "blunt bob"
fot. Shutterstock

Blunt bob to fryzura, którą pokochały gwiazdy. Wygląda naturalnie, jest łatwa do ułożenia, a także wygodna. Jak wygląda blunt bob i dlaczego warto zdecydować się na takie cięcie?

Bob to jedna z najpopularniejszych fryzur ostatnich lat. Dodaje charakteru, łatwo ją stylizować, a w dodatku jest bardzo wygodna. Jaka forma boba będzie królowała w tym roku? Będzie to blunt bob!

Zobaczcie, jak wygląda blunt bob i dlaczego warto zdecydować się na takie cięcie w 2020 roku.

Trendy fryzury 2020: blunt bob

Blunt bob to jeden z rodzajów boba. Wyróżnia się tym, że jest bardzo wygodny i bardzo naturalny - w odróżnieniu od gładkiego boba, któremu czasami trzeba "pomóc" prostownicą. Blunt bob nie wymaga zbyt dużo pracy. Jego sekret polega na tym, że ma on wyglądać nieco niedbale. Najważniejszy jest luz i wrażenie, jakbyśmy nic z nimi nie robiły.

Fryzura blunt bob jest z natury niedbała, ale odpowiednie cięcie gwarantuje, że jest to nieład kontrolowany. Blunt bob prezentuje się świetnie, odmładza i podkreśla rysy twarzy. Ułożenie takiej fryzury jest bardzo proste i zajmuje bardzo mało czasu.

Zależy ci na pięknych i zdrowych włosach? Nafta kosmetyczna będzie strzałem w dziesiątkę!

Jak wygląda blunt bob

Blunt bob to kolejne wcielenia boba. Jak osiągnąć taki efekt? To nic innego jak bob, ale robiony w taki sposób, że włosy cięte są nierówno - jakby fryzjer używał do tego tępych nożyczek. Im bardziej "nierówny" i "kanciasty" efekt, tym lepiej. Najczęściej blunt bob występuje w wersji z przedziałkiem na środku, ale może być też urozmaicony za pomocą grzywki. Dobrze byłoby, gdyby była asymetryczna, ale w przypadku tego boba sprawdzi się każda.

Blunt bob - dla kogo

Blunt bob pasuje każdej kobiecie, ale szczególnie sprawdzi się u osób, które mają rzadkie i cienkie włosy. Wszystko dlatego, że to cięcie optycznie zwiększa objętość włosów.

Najlepiej też, żeby na blunt boba decydowały się osoby o włosach krótkich lub półdługich.

Zobacz także: Zagęszczanie włosów - sprawdź, która metoda będzie dla ciebie najlepsza!

Blunt bob - zalety

Blunt bob to fryzura, która ma niemal same zalety. Najważniejsze z nich to:

  • jego wystylizowanie zajmuje kilka minut
  • dodaje włosom objętości
  • wysmukla twarz, dlatego polecany jest osobom o okrągłej buzi

Blunt bob powinien wyglądać niedbale, ale może występować również w wersji nieco bardziej eleganckiej, jeśli chcemy wykorzystać go na jakąś okazję. Wystarczy że nasze naturalne fale wyprostujemy prostownicą. Taki gładki bob nie powinien mieć podwiniętych końcówek. Dobrze by było, aby włosy były gładkie, lśniące i sztywne, tworząc jednolitą "taflę". Tego rodzaju blunt bob sprawdzi się np. na jakieś ważne okazje.

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!