Zamknij

Jaką herbatę pijesz na co dzień? To wiele mówi o twojej osobowości

07.12.2020 11:49
Herbata
fot. Shutterstock

Wolisz czarną herbatę, czy może bardziej smakuje ci zielona? Sprawdź, co rodzaj twojej ulubionej herbaty może o tobie powiedzieć.

Niewielu z nas potrafi wyobrazić sobie życie bez herbaty. Rano pobudza do działania, po południu pomaga się zrelaksować. Rozgrzewa nas w chłodne wieczory, choć wspaniale smakuje także po ostudzeniu. Zwiększa naszą koncentrację i ma wiele właściwości zdrowotnych, m.in. opóźnia proces starzenia. Ludzkość od dawna bardzo ceni sobie korzyści płynące z picia herbaty. Jej najstarsze rodzaje mają ponad 1700 lat!

Ale czy wiedzieliście o tym, że rodzaj pitej przez was herbaty może zdradzać, jaką macie osobowość? Sprawdź, co twoja ulubiona herbata mówi na twój temat!

Zobacz także: Co żywioły mówią o waszym związku? Może się okazać, że nie jesteście dobrze dopasowani

To, jaką pijesz herbatę, dużo o tobie mówi

Wolisz herbatę czarną, zieloną, a może najchętniej sięgasz po czerwoną? Zobacz, co mówi o tobie rodzaj herbaty, jaką najczęściej pijesz.

Herbata czarna

Masz w sobie mnóstwo energii do działania i zawsze robisz kilka rzeczy naraz. Wiesz, jak wykorzystać każdą wolną chwilę. Ludzie uwielbiają twoje towarzystwo, bo nie można się z tobą nudzić. W życiu interesują cię konkrety, rzadko bujasz w obłokach. Jasno wyrażasz to, co masz na myśli. W miłości lubisz zdobywać.

Herbata zielona

W życiu najbardziej cenisz sobie spokój. Lubisz działać powoli, z namysłem i w ciszy. Unikasz stresu, trzymasz się z dala od konfliktów i potrafisz zachować równowagę w każdej sytuacji. Twoje opanowanie sprawia, że zawsze osiągasz wyznaczony cel. W relacjach uczuciowych jesteś jednak trochę nieśmiały/a. 

Herbata czerwona

Chodzisz po świecie własnymi ścieżkami. Najważniejszą wartością w twoim życiu jest niezależność. Nikomu nie pozwalasz sobie rozkazywać i wszystko robisz po swojemu. Często się buntujesz, choć nie zawsze masz powód! Boisz się bliskości i unikasz intymnych relacji. Wciąż nosisz w sobie żal po utraconym związku.

Herbata owocowa lub ziołowa

Jesteś miłą i sympatyczną osobą. Każdy chciałby się z tobą zaprzyjaźnić, bo masz w sobie mnóstwo ciepła. Jednak twoja wrażliwość często sprawia, że masz problem z podejmowaniem życiowych decyzji i nie chcesz brać na siebie odpowiedzialności. Bywasz trochę naiwny/a i łatwo się zakochujesz.

Zobacz także: Kawa, herbata czy gorąca czekolada? Gorący napój, który wybierzesz, wiele mówi o twojej osobowości

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?