Zamknij

Słodki, słony, a może gorzki? Twój ulubiony smak potraw zdradza, jaką masz osobowość

19.01.2021 14:13

Co najbardziej lubisz jeść? Zobacz, co mówią o tobie twoje preferencje smakowe.

Kobieta w kuchni
fot. Shutterstock

Nasz sposób odczuwania smaków jest zapisany w DNA - twierdzi dr Alan Hirsch, neurolog i psychiatra z Chicago. To, jakie smaki wybieramy najczęściej, zdradza nasze myśli i uczucia.

Zobacz także: W jaki sposób piszesz z mężczyznami? To wiele mówi o tym, jaka jesteś w miłości

Słodki, słony, kwaśny, a może gorzki? Co twój ulubiony smak mówi o tobie

Wybierz z poniższej listy swój ulubiony smak. Po jakie potrawy najczęściej sięgasz? Przeczytaj opis i sprawdź, czego możesz się o sobie dowiedzieć.

  • Smak słodki - uwielbiają go mili i serdeczni ludzie. Najwięksi zwolennicy czekolady i ciastek to najczęściej osoby o dobrym sercu, skłonne do pomocy i udzielenia dobrej rady każdemu, kto tylko o to poprosi. Smak słodki lubią osoby wrażliwe, które głęboko przeżywają wszystko, co ich spotyka.
  • Smak słony - ci, którzy mają potrzebę często sięgać po słone przekąski, mają tendencję do rywalizowania z ludźmi w swoim otoczeniu. Podświadomie czują się gorsi od nich i to ich frustruje. Nie potrafią też pogodzić się z przegraną.
  • Smak kwaśny -  lubią go osoby młode duchem i skłonne do zabawy. Wielbiciele cytrusów i innych kwaśnych smaków mają pozytywne podejście do życia, często się uśmiechają i każdy problem są skłonne obrócić w żart.
  • Smak gorzki - miłośnicy tego smaku są samotnikami. Mogą być bardzo zdyscyplinowani i spokojni, jednak zdarza im się ukrywać swoje prawdziwe uczucia. Według naukowców po gorzki smak najczęściej sięgają... psychopaci.
  • Smak pikantny - najczęściej wybierają go osoby, które potrzebują w życiu silnych wrażeń. Są charyzmatyczne, skłonne do podejmowania ryzyka i bardzo odważne. Ich ognisty temperament może onieśmielać innych ludzi.

Zobacz także: Który obrazek najbardziej przyciąga uwagę? To zdradza prawdę o twoim życiu uczuciowym

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!