Zamknij

Spójrz na obrazek i wybierz jeden symbol. To zdradzi, czego boisz się najbardziej

25.01.2021 11:08
Młoda kobieta
fot. Shutterstock

Ten prosty test obrazkowy pomoże ci się dowiedzieć, co wywołuje w tobie największy lęk. Dzięki temu lepiej przygotujesz się na to, co czeka cię w przyszłości.

Czasem doświadczasz niepokoju, ale nie wiesz, skąd bierze się to uczucie? Poświęć krótką chwilę na rozwiązanie tego testu psychologicznego i poznaj źródło swoich najskrytszych obaw.

Zobacz także: Słodki, słony, a może gorzki? Twój ulubiony smak potraw zdradza, jaką masz osobowość

Spójrz na obrazek i wybierz jeden symbol. To zdradzi, czego boisz się najbardziej

Na obrazku znajdują się cztery symbole. Każdy z nich reprezentuje inny rodzaj strachu. Który najbardziej przyciąga twoją uwagę? Wybierz jeden i przeczytaj opis zamieszczony poniżej.

Psychotest
fot. namastest.net

1. Największy lęk wywołuje w tobie samotność

Obawiasz się zakończenia relacji, w której jesteś albo przytłacza cię to, że jesteś sam. Masz tendencję do uzależniania się od drugiej osoby. Musisz popracować nad poczuciem własnej wartości. W przeciwnym wypadku zawsze będziesz czuć się samotnie - nawet wtedy, kiedy będziesz w związku.

2. Przeraża cię krytyka ze strony innych ludzi

Na samą myśl o tym, że ludzie cię oceniają, czujesz się sparaliżowany. Boisz się ponieść porażkę na oczach swoich bliskich i znajomych, którzy tylko czekają, aż popełnisz jakiś błąd. Wiesz, że otacza cię wiele nieżyczliwych osób. Zastanów się jednak, czy ich życie jest bardziej udane niż twoje. Czy gdyby tak było, traciliby czas na wypatrywanie cudzych niepowodzeń?

3. Boisz się, że nie znajdziesz pomysłu na siebie

Nie wiesz, co masz dalej zrobić ze swoim życiem. Wszyscy wokół zdają się mieć gotowy plan na przyszłość, a ty nie masz pojęcia, co zrobić z dzisiejszym dniem... Poszukaj inspiracji i zapisuj je w dzienniku. Z biegiem czasu odkryjesz, co naprawdę cię interesuje. Zwróć też uwagę na to, czego na pewno nie chcesz.

4. Źródłem twojego strachu są wspomnienia

Masz za sobą bardzo złe doświadczenia i unikasz podejmowania jakichkolwiek działań z obawy przed tym, że mogą się one powtórzyć. Jednak w rzeczywistości po prostu pielęgnujesz w sobie żal do osoby, która cię skrzywdziła. Zastanów się, czy warto nadal to robić. Tamta historia już nie powróci, a ty nadal stoisz w miejscu.

Zobacz także: Co jesz na śniadanie? Posiłek, od którego zaczynasz dzień, zdradza wiele cech twojego charakteru

Opis twojego znaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?