Zamknij

Kupujesz prezenty na ostatnią chwilę czy na początku grudnia? To wiele o tobie mówi

16.12.2020 09:46
Prezenty świąteczne
fot. Shutterstock

Prezenty świąteczne sprawiają, że Boże Narodzenie staje się wyjątkowe. Podarunki od najbliższych dostarczają nam w Wigilię uśmiechu lub łez wzruszenia. Ale kupowanie ich wcale nie jest proste... Jaki masz na to sposób? To wiele mówi o twoim charakterze!

Przed 24 grudnia do kolorowych pudełek i toreb pakujemy nie tylko prezenty, lecz także to, co czujemy. Nasze podarunki zdradzają bardzo wiele emocji. Chcemy, by powiedziały innym to, czego my sami nie umiemy wyrazić słowami. Dzięki nim możemy po cichu wyznać komuś miłość, podziękować za przyjaźń czy dobrą współpracę. Rodzina i najbliżsi czasami wzruszają się nimi do łez!

Jednak prezenty, które kupujemy przed Świętami, wyrażają coś więcej niż nasz stosunek do drugiej osoby. Opowiadają także o nas samych. Szczególnie to, kiedy je wybieramy, wiele mówi o naszym charakterze. Sprawdź, czego możesz się o sobie dowiedzieć!

Zobacz także: "Perłowy pył" to najmodniejsza fryzura na święta 2020. Jest banalnie prosta

Kiedy kupujesz prezenty świąteczne? To wiele o tobie mówi

To, kiedy decydujemy się kupić bliskim osobom prezenty świąteczne, wiele mówi o naszych odczuciach. Zobacz, w jaki sposób świadczy to o twoim charakterze.

Kupujesz prezenty na początku grudnia

Czas świąt Bożego Narodzenia i częstych spotkań z rodziną czy znajomymi jest przez ciebie bardzo wyczekiwany, ale już w listopadzie odczuwasz związaną z nim presję. Jesteś osobą, która boi się być oceniana. Przez większość czasu skupiasz się na tym, by zadowolić wszystkich wokół, zupełnie zapominając o sobie.

Denerwujesz się na myśl o tym, czy twoje prezenty się spodobają. Kupujesz je na początku miesiąca, by uniknąć przedświątecznego stresu. Chociaż bardzo się starasz, później wiele razy powtarzasz sobie, że to i tak nie wystarczy. Zawsze przejmujesz się tym, co pomyślą inni.

Na spokojnie - w połowie miesiąca

Przedświąteczna gorączka czasem ci się udziela, ale nie pozwalasz na to, by odebrała ci spokój. Chcesz wybrać prezenty w sposób przemyślany, z wyczuciem. Nie należysz też do osób, które na kilka dni przed Wigilią stają się nerwowe. Sprzątasz, gotujesz i uczestniczysz w przygotowaniach, nie tracąc przy tym dobrego humoru. Pragniesz, żeby Boże Narodzenie było dla ciebie okresem radości.

Najważniejszą cechą twojego charakteru jest niezależność. Nikt nie może cię kontrolować ani narzucać ci swoich zasad. Uważnie dobierasz sobie przyjaciół i partnerów. Tylko tym osobom pozwalasz na to, by miały na ciebie jakiś wpływ.

Na ostatnią chwilę i w biegu

Twoim żywiołem jest chaos i chociaż wiele osób ma do ciebie o to pretensje, ty doskonale się z tym czujesz. Po prostu się do tego nie przyznajesz. W świecie, w którym wszyscy starają się zachowywać, jakby ich życie było uporządkowane, ty uwielbiasz improwizację. Niektóre twoje prezenty były nietrafione, ale zdarzało się także, że to właśnie tobie udało się znaleźć coś, co najbardziej ucieszyło twoich bliskich.

Nie potrafisz żyć z kalendarzem w ręku i wolisz wszystko robić spontanicznie. Lubisz w swoim życiu to, że nigdy nie wiesz, dokąd cię zaprowadzi. Masz otwarty umysł i wiele pomysłów.

Zobacz także: Ciekawe potrawy wigilijne z różnych zakątków świata

Te kobiety zachwyciły w tym roku wszystkich. Zobacz, kim są: