Zamknij

Mleczna, gorzka czy biała? Twój ulubiony smak czekolady wiele o tobie mówi

20.01.2021 11:04

Czekolada potrafi poprawić nastrój niemal każdemu. Jednak każdy z nas wybiera inną - według psychologów to, który smak jest naszym ulubionym, zdradza, jaką mamy osobowość. Sprawdź, co mówi o tobie twój ulubiony smak czekolady.

Czekoladki
fot. Shutterstock

Czekoladki, tabliczka czekolady, cudowna czekoladowa polewa... Sposobów jedzenia tego kakaowego deseru jest mnóstwo. Czy wiesz, że czekolada, jaką najczęściej wybierasz, wiele mówi o twoim charakterze? Przeczytaj, czego możesz się o sobie dowiedzieć.

Zobacz także: Słodki, słony, a może gorzki? Twój ulubiony smak potraw zdradza, jaką masz osobowość

Co mówi o tobie twój ulubiony smak czekolady?

Nasiona kakaowca są obecne w życiu człowieka od czasów starożytności. Początkowo tworzono z niego napoje, a po raz pierwszy sproszkowano je dopiero w XIX wieku. Od chwili uzyskania pierwszej tabliczki czekolady i udoskonalenia jej produkcji przez Rudolphe'a Lindta minęło wiele lat. Dziś możemy zajadać się tym smakołykiem na wiele sposobów. Czekolada ma też różne smaki. Najbardziej znane to: mleczna, biała i gorzka (deserowa).

To, po jaką czekoladę sięgamy najczęściej, wiele mówi o naszej osobowości. Psychologowie uważają, że podświadomie zdradzamy w ten sposób wiele cech swojego charakteru.

Sprawdź, co twoja ulubiona czekolada mówi o tobie:

  • Czekolada mleczna - najczęściej wybierają ją osoby wrażliwe, o romantycznym usposobieniu. Szczególnie ci, którzy sięgają po czekoladę mleczną z nadzieniem, często uciekają w świat marzeń. Osoby, które lubią czekoladę mleczną, łatwo się zakochują i chętnie idealizują obiekt swoich westchnień. Mają łagodny charakter, dobrze dogadują się z ludźmi i warto się z nimi zaprzyjaźnić.
  • Czekolada biała - wielbiciele tej czekolady są chwiejni i niezdecydowani. Często zmieniają zdanie, gubią się we własnych myślach i nie wiedzą, czego naprawdę chcą. Marzą o tym, by podróżować po całym świecie, poznać wielu ludzi i inne kultury. Przez całe życie szukają pomysłu na siebie. Mogą nie dotrzymywać danego słowa.
  • Czekolada gorzka (deserowa) - ci, którzy delektują się jej intensywnym smakiem, to mocne osobowości. W życiu cenią sobie jakość i bezpośredniość. Nie tolerują kłamstwa. Doskonale dogadują się z ludźmi, którzy otwarcie mówią, co myślą. Są odważni, pewni siebie i ambitni.

Zobacz także: Co jesz na śniadanie? Posiłek, od którego zaczynasz dzień, zdradza wiele cech twojego charakteru

Opis twojego znaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?