Zamknij

Jaki kolor ubrań wybierasz najczęściej? To zdradza cechy twojego charakteru

22.12.2020 11:29
Kolory ubrań
fot. Shutterstock

Czarny, biały, szarości czy wybrana barwa o określonej tonacji? Kolor ubrań, który najczęściej wybierasz, świadczy o tym, jakie są najważniejsze cechy twojej osobowości.

Każdy z nas ma w szafie swoje ulubione stroje. To właśnie w nich najlepiej się czujemy - zawsze się sprawdzają, więc sięgamy po nie najczęściej. Według psychologów duże znaczenie ma to, w jakim są kolorze. Jak się okazuje, można z tego wywnioskować, w jakim jesteśmy nastroju i czego najbardziej potrzebujemy.

Zobacz także:  Jaki kolor bielizny wybierasz najczęściej? To zdradza, jaka jesteś w łóżku

Twój ulubiony kolor ubrań zdradza, jaką masz osobowość

Znaczenie kolorów ubrań to temat, który badamy od czasów dzieciństwa. Już w najmłodszych latach życia, kiedy zaczynamy samodzielnie dobierać stroje, zwracamy uwagę na to, jak wpływa na nas dany kolor. Gdy jesteśmy dorośli, możemy nie kupić elementu garderoby tylko przez wzgląd na jego odcień. Myślimy wtedy: "Nie będę się w tym dobrze czuć". Wynika to z tego, że symbolika barw oddziałuje na naszą osobowość i sprawia, że podświadomie dobieramy sobie stylizacje wyrażające cechy naszego charakteru.

Co mówi o tobie kolor twoich ubrań? Wybierz odcień, który nosisz najczęściej i przeczytaj opis.

Czarny

Kolor czarny najczęściej wybierają osoby po przejściach. W życiu spotkało cię wiele rozczarowań, które skutecznie wyleczyły cię z optymizmu. Od tamtej pory realistycznie patrzysz na świat. Twoje doświadczenia sprawiły, że masz bardzo silny charakter i umiesz mądrze rozmawiać.

Biały

Chcesz wyglądać niewinnie, ale w rzeczywistości możesz mieć coś na sumieniu. Ubrania tej barwy najczęściej wybierają ludzie, którzy chcą w jakiś sposób się "oczyścić". Biały jest symbolem duchowej odnowy i nowego początku.

Odcienie szarości

Na szaro ubierają się ludzie posiadający barwną, wyrazistą osobowość. Taki strój pozwala im lekko stonować własne emocje. Jeśli często wybierasz szary kolor, prawdopodobnie masz tysiąc pomysłów na minutę i tendencję do nadmiernego roztrząsania ważnych dla ciebie spraw. Możesz też ukrywać przed innymi swoje prawdziwe uczucia.

Pastele (ciemny beż, jasny niebieski, pudrowy róż)

Masz łagodny charakter i dobre serce. Potrafisz porozumieć się z każdym, a ludzie w twojej obecności zawsze czują się akceptowani. Każdy chciałby się z tobą zaprzyjaźnić, bo potrafisz dostrzec piękno w cudzych niedoskonałościach.

Wyrazista czerwień

Twój ognisty temperament działa na innych jak mocna kawa. Masz magnetyczną osobowość i wielką charyzmę. Dzięki swojej pewności siebie zawsze osiągasz to, co chcesz. Jednak czasem czujesz się samotnie, bo onieśmielasz większość swoich znajomych i sprawiasz, że od ciebie uciekają.

Zieleń

Jesteś bardzo silnie związany z naturą i źle się czujesz w mieście. Nie lubisz tłumów, hałasu i zgiełku. Bardzo źle radzisz sobie w sytuacjach konfliktowych i najczęściej się z nich wycofujesz. Wolisz milczeć, niż rozmawiać z kimś o pogodzie. Z tego powodu masz niewielu przyjaciół, ale łączy cię z nimi głęboki związek.

Niebieski

To kolor wewnętrznej równowagi. Jesteś osobą, która nie lubi przesady i unika skrajnych emocji. Cenisz sobie spokój, lubisz też przebywać w ciszy. Miłośnicy koloru niebieskiego często mają introwertyczne usposobienie i skłonności do melancholii.

Zobacz także: Co twoja fryzura mówi o tobie? Wynik tego testu może cię zaskoczyć

Nie zgadzasz się z opisem własnego znaku zodiaku? Rozwiąż quiz i przekonaj się, kogo najbardziej przypominasz:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?