Oscary 2023: Sandra Drzymalska na czerwonym dywanie. Zjawiskowa kreacja Polki

13.03.2023 09:10

W nocy z 12 na 13 marca 2023 odbyła się wyczekiwana i uroczysta 95. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej. Tym razem Polskę na czerwonym dywanie reprezentowała m.in. Sandra Drzymalska. Aktorka wcieliła się w główną rolę w filmie „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, nominowanym do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Sandra Drzymalska na tę niezwykłą okazję wybrała kreację francuskiego domu mody Hermès. Jak prezentowała się na tle innych gwiazd?

Oscary 2023: Sandra Drzymalska
fot. Jordan Strauss/Invision/East News 031223128994/ Oscary 2023: Sandra Drzymalska

Ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej co roku budzi wiele emocji. To bezdyskusyjne święto kina, na które czekają filmowcy, aktorzy, a także fani kinematografii na całym świecie. 95. gala rozdania Oscarów już za nami. Film "IO" w reż. Jerzego Skolimowskiego, który został doceniony podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes, niestety nie zgarnął prestiżowego tytułu. Najlepszym filmem nieanglojęzycznym, zgodnie z przewidywaniami krytyków, ogłoszono „Na zachodzie bez zmian”.

Oscary 2023: Sandra Drzymalska na czerwonym dywanie

W polskiej delegacji do Los Angeles nie mogło zabraknąć odtwórców głównych ról. W tym roku Polskę na czerwonym dywanie reprezentowali Sandra Drzymalska i Mateusz Kościukiewicz. Aktorka wcielająca się w postać Kasandry w filmie „IO” na tę niezwykłą okazję założyła elegancką suknię domu mody Hermès. Jak się prezentowała?

Sandra Drzymalska w miedzianej sukni. Tak się prezentowała

Sandra Drzymalska w Hollywood wystąpiła w kreacji domu mody Hermès, którą marka zaprezentowała w kolekcji jesień-zima 2023/2024. Pokaz odbył się tydzień temu w Paryżu.

Miedziana suknia z golfem oraz długim rękawem prezentowała się zjawiskowo. Nowoczesnego charakteru kreacji nadał odcinany dół, wykonany z lekkiej, plisowanej tkaniny. Sandra Drzymalska odwzorowała outfit z wybiegu, dobierając do stylizacji beżowe botki na obcasie o ciekawym kształcie. Ciepłe kolory idealnie współgrały z urodą polskiej aktorki.

Oscary 2023: Sandra Drzymalska
fot. fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Zobacz również: Oscary 2023. Oto najpiękniejsze kreacje gwiazd

Sandra Drzymalska postawiła na proste uczesanie – rozwianą grzywkę oraz klasyczne upięcie z tyłu głowy. Kreację uzupełniła ciekawym makijażem w stylu lat 50-tych. Postawiła na czerwone usta oraz delikatną kreskę, podkreślającą oko.

Sandra Drzymalska w kreacji domu mody Hermès. Wyjątkowa współpraca

Współpracę Sandry Drzymalskiej z francuskim domem mody należy uznać za podwójnie wyjątkową. Dlaczego? Po pierwsze Hermès bardzo rzadko ubiera aktorki na rozdanie Nagród Akademii Filmowej. Marka jest bowiem bardzo wybredna. Robi wyjątek jedynie w przypadku ponadprzeciętnych talentów. W 2021 roku Chloé Zhao, odtwórczyni głównej roli w filmie „Nomadland” pojawiła się na czerwonym dywanie w kreacji Hermès. W 2022 roku żadna z gwiazd nie dostąpiła tego zaszczytu.

Ponadto polskie gwiazdy, które pojawiają się na międzynarodowych uroczystościach filmowych, rzadko współpracują z luksusowymi domami mody. Zazwyczaj decydują się na promocję rodzimych talentów. W 2022 roku nasz kraj reprezentowała na Oscarach Anna Dzieduszycka. Wystąpiła w kreacji autorstwa Tomasza Ossolińskiego. W 2020 roku odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie „Boże Ciało”, Eliza Rycembel, wybrała suknię Gosi Baczyńskiej.

Oscary 2023: Sandra Drzymalska
fot. fot. ANGELA WEISS/AFP/East News/ Oscary 2023: Sandra Drzymalska
loader

RadioZET.pl