Zamknij

To najdroższy sweter świąteczny na świecie. Cena wgniata w fotel

02.12.2022 09:26

W okresie świątecznym niezwykle modne stają się charakterystyczne ciepłe swetry. Niektóre firmy prześcigają się w tworzeniu modeli zdobionych zimowymi wzorami. Jedna z nich zaprojektowała sweter, którego cena zwala z nóg. Uznano go za najdroższy sweter świąteczny na świecie. Zobaczcie, jak wygląda.

Świąteczny sweter
fot. Shutterstock

Przed nami sezon na swetry świąteczne. Gdy chcemy kupić model tego typu, zwykle nie planujemy wydawać dużo, bo wiemy, że przyda się on wyłącznie na chwilę. Są jednak projektanci, którzy zakładają, że znajdą się osoby, które wydadzą na taki produkt fortunę.

Okazuje się, że niektóre produkty, choć nie wszystkich zachwycają designem i tak znajdują swoich fanów. Tak jest z jednym z najdroższych swetrów na świecie, który w branży modowej został jednocześnie uznany za najmniej efektowny.

Zobacz także: Ta kurtka puchowa z Sinsay będzie hitem zimy. Kupisz ją za 119 zł 

Najdroższy i najbrzydszy sweter na świecie

Fenomen swetrów świątecznych przez niektórych nigdy nie zostanie zrozumiany. Są osoby, które uwielbiają je tak bardzo, że pragną wydać na nie jak najwięcej pieniędzy. To właśnie z myślą o nich znani projektanci tworzą nietypowe produkty. Do jednego z takich należy propozycja od amerykańskiego rapera 2 Chainz i jubilera Avianne & Co.

Wspomniani mężczyźni połączyli ze sobą siły, by stworzyć sweter idealny na Boże Narodzenie. To model ze świętym mikołajem i śnieżnymi gwiazdkami. Osoba, która chciała go nabyć, musiałaby zapłacić 90 tysięcy dolarów. 

Ten produkt często zajmuje dziś pierwsze miejsce na listach najdroższych swetrów na świecie. Dodatkowo uznawany jest za jeden z najbrzydszych w tej kategorii. Co sprawiło, że jest wart tak dużo?

O wysokiej cenie swetra od 2 Chainz i Avianne & Co zadecydowało kilka czynników. Najważniejsze jest to, że został on wysadzony pięćdziesięciokaratowymi diamentami oraz złotem. Po drugie wiadomo, że stworzono tylko jedną sztukę tego modelu, a to sprawia, że jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

Te swetry też kosztują fortunę

Na liście najdroższych swetrów na świecie znajduje się jeszcze wiele innych produktów. Do hitów należą m.in. projekt Aidana Libana o wartości 30 tys. funtów - wysadzany kryształami Swarovskiego. Ponadto na topowej liście zobaczymy propozycję od Gucci i Alessandro Michele, kaszmirowy sweter ze świątecznym psem od Dolce & Gabbana oraz model duetu Tipsy Elves & Swarovski. Klienci, którzy chcieliby nabyć któryś z nich, muszą mieć w portfelu co najmniej 30 tysięcy dolarów. 

Źródło: well.pl

loader
modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock