Zamknij

Księżna Kate oddała hołd księżnej Dianie. Zrobiła to swoim świątecznym sweterkiem

20.12.2021 07:52

Księżna Kate często wzoruje się na stylizacjach księżnej Diany. Teraz odtworzyła jeden z ulubionych zestawów Lady Di - ze świątecznym swetrem w roli głównej.

Księżna Kate odtworzyła kultową stylizację księżnej Diany. To hit świąt
fot. Rex Features/East News

Księżna Diana do dziś uznawana jest za ikonę stylu, choć od jej śmierci minęły już 24 lata. Kobiety chętnie sięgają po stylizacje, na które stawiała Lady Di - zwłaszcza że moda z lat 80. i 90. ponownie wraca do łask. Nic więc dziwnego, że również księżna Kate decyduje się na takie rozwiązania. Teraz sięgnęła po czerwony, świąteczny sweter. Tym samym oddała hołd swojej zmarłej teściowej i odtworzyła jedną z jej kultowych stylizacji. Niedawno ten ulubiony sweter księżnej Diany można było nawet kupić w jednym z amerykańskich sklepów. 

Zobacz także: Księżna Kate oddała hołd Dianie. Chodzi o jej stylizację z Niedzieli Pamięci

Księżna Kate odtworzyła kultową stylizację księżnej Diany. To hit świąt

To jeden z najbardziej kultowych elementów garderoby księżnej Diany. Jej zdjęcia w czerwonym swetrze z owcami do dziś podbijają internet. Stały się inspiracją także dla księżnej Kate, która postanowiła odtworzyć stylizację Lady Di.

Portal dailymail.co.uk donosi, że księżna Kate ma być gospodynią koncertu kolęd, który zostanie wyemitowany w brytyjskiej telewizji 24 grudnia o godzinie 19:30. W mediach pojawił się już zwiastun wydarzenia. Możemy w nim zobaczyć właśnie księżną Kate, która ma na sobie znajomą stylizację.

Kate z okazji tak wyjątkowego wydarzenia zdecydowała się na białą koszulę z kołnierzykiem i czerwony, świąteczny sweter. O ile nie jest to identyczny model jak ten, po który sięgnęła Diana, cała stylizacja przypomina kultowy zestaw Lady Di. Składa się bowiem z czerwonego swetra, spod którego wystaje biały kołnierzyk.

Sweter Kate również ma na sobie białe zdobienia - zamiast owiec są to jednak kwiaty z czarnymi łodygami. Nie zabrakło na nim świątecznego blasku, bowiem ma on zdobione guziczki. Model, który uwielbiała Diana, miał na sobie natomiast białe owieczki i był wkładany przez głowę. Patrząc jednak na obie stylizacje, nie sposób odmówić im podobieństwa. Sami spójrzcie.

Zobacz także: Co księżna Diana uważałaby na temat Kate i Meghan? Bliska jej osoba odkrywa karty

Księżna Diana - kultowe stylizacje

Diana założyła kultowy sweter wraz z białą koszulą na mecz polo w 1981 roku. Ten element garderoby wykorzystywała jednak także później. Nic więc dziwnego, że dzisiaj stylizacja z nim w roli głównej uzyskała miano kultowej. Zresztą nie ona jedna.

Wszyscy wspominamy jej odważną sukienkę zemsty, na którą się zdecydowała, gdy Karol ogłosił publicznie, że zdradzał żonę przez całe ich małżeństwo. Diana uwielbiała też sportowe stylizacje - chętnie łączyła mom jeans, które były hitem w latach 90., z oversize'owymi bluzami. Dziś same chętnie zdecydowałybyśmy się na taki zestaw. 

Zobacz także: Kate nie chce popełnić błędu Diany. Dzięki temu jej związek z Williamem jest szczęśliwy

Księżna Diana
16 Zobacz galerię
fot. Eastnews

Źródło: dailymail.co.uk