Zamknij

Księżna Kate w szmaragdowej sukni na Jamajce. Tą kreacją oddała hołd księżnej Dianie

25.03.2022 07:13

Księżna Kate co jakiś czas podkreśla elementami garderoby, jak ważna jest dla niej pamięć o księżnej Dianie. Zrobiła to także podczas wizyty na Jamajce.

Księżna Kate na Jamajce oddała hołd księżnej Dianie swoją szmaragdową suknią
fot. Toby Melville/Press Association/East News

Księżna Kate i książę William udali się na Karaiby w ramach Royal Tour, która została zorganizowana z okazji platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. W związku z tym para książęca odwiedza trzy państwa: Belize, Jamajkę i Wyspy Bahama. Z tej okazji Kate postanowiła oddać hołd lokalnej społeczności swoimi stylizacjami. Jedna z jej kreacji podczas wizyty na Jamajce była jednak wyjątkowa. Kate oddała bowiem hołd księżnej Dianie swoją zjawiskową szmaragdową suknią. 

Zobacz także: Księżna Kate oddała hołd księżnej Dianie. Odtworzyła jej kultową stylizację

Księżna Kate na Jamajce oddała hołd księżnej Dianie swoją szmaragdową suknią

Księżna Kate z reguły zachwyca swoimi stylizacjami. Tak samo było z Dianą. Nic więc dziwnego, że żona Williama często wzoruje się na swojej zmarłej teściowej. 

Kate ostatnią stylizacją oddała hołd Dianie. Zdecydowała się bowiem na szmaragdową suknię, która przypominała jedną z ulubionych kreacji Lady Di. 

Model, po który sięgnęła Kate, to suknia z kolekcji Jenny Packham. Kreacja, na którą stawiała Diana, pochodziła natomiast od Nettie Vogues. Księżna miała ją na sobie wielokrotnie.

Szmaragdową suknię Diana założyła m.in. na swoje przyjęcie zaręczynowe z księciem Karolem. Portal dailymail.co.uk donosi, że później miała ją na sobie jeszcze przynajmniej dwukrotnie. 

Zobaczcie, jak zaprezentowały się obie panie. 

Zobacz także: Księżna Kate oddała hołd Dianie. Chodzi o jej stylizację z Niedzieli Pamięci

Księżna Kate w szmaragdowej sukni
fot.

Toby Melville/Press Association/East News

Wyjazd Kate i Williama na Jamajkę

Królowa Elżbieta II w tym roku świętuje platynowy jubileusz swojego wstąpienia na tron. Mija bowiem 70 lat od koronacji obecnie panującej monarchini Wielkiej Brytanii. Żeby to uczcić, członkowie rodziny królewskiej wyruszyli w trasę po krajach Wspólnoty Narodów.

Właśnie dlatego Kate i William znaleźli się na Karaibach. Ich podróż jest jednak owiana kontrowersjami. Media rozpisują się bowiem na temat nieprzyjemności, jakie spotykają parę książęcą na miejscu. 

Nie widzimy powodu, by świętować 70. rocznicę wstąpienia waszej babci na tron brytyjski, ponieważ jej przywództwo, podobnie jak jej poprzedników, utrwaliło największą tragedię praw człowieka w historii ludzkości - napisali jamajscy aktywiści w liście do Cambridge'ów. 

Właśnie dlatego książę William podczas podróży podkreśla m.in. pamięć o ofiarach niewolnictwa. Ostatecznie ich podróż przebiega bez zakłóceń, a księżna Kate każdego dnia zachwyca nas swoimi stylizacjami. 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader
Księżna Diana
16 Zobacz galerię
fot. Eastnews

Źródło: dailymail.co.uk/Instagram/onet.pl