Zamknij

Znana marka obuwnicza zniknie z naszego rynku? Firma ma duże kłopoty

07.10.2022 07:53

Świat mody obiegła przykra wiadomość. Kolejny znany sklep mierzy się z kłopotami. Tym razem pod znakiem zapytania stoi istnienie jednej ze znanych sieci obuwniczych. Czy to ostatni moment na to, by zrobić zakupy w tym miejscu?

Sklep w galerii handlowej
fot. Shutterstock

Fakt, że niektóre sieci mierzą się z problemami finansowymi i zamykają swoje placówki handlowe ostatnio mało kogo dziwi. Zła sytuacja gospodarcza wciąż przyczynia się do tego, że zyski prowadzenia firm kolosalnie rosną. Już niebawem może się okazać, że rynek będzie musiała opuścić znana sieć obuwnicza, Prima Moda. Czy jest szansa, że tak się nie stanie?

Zobacz także: Nowa kolekcja 4F x Robert Lewandowski już w sprzedaży. To ubrania idealne na trening

Czy Prima Moda zamknie swoje sklepy w Polsce?

Sieć obuwnicza Prima Moda mierzy się z poważnymi kłopotami. Z tego powodu wydała ważny komunikat. Informuje w nim m.in. o tym, że kilka dni temu złożyła wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.

Firma musi zmniejszyć koszty prowadzenia działalności przy jednoczesnej maksymalizacji przychodów. Tylko takie działania mogą jej zapewnić istnienie. To sąd rejonowy we Wrocławiu ma zdecydować, jak dalej potoczy się dana sprawa. 

Czy ostatecznie dojdzie do tego, że około 30 punktów Prima Moda w Polsce będzie musiało zamknąć sklepy? Zarząd spółki uspokaja, że jeśli jej wniosek zostanie przyjęty, a zmiany zostaną wprowadzone, firma powinna uporać się z problemami. 

Marka zwraca uwagę na fakt, że jej trudna sytuacja to głównie wynik pandemii i wcześniejszych obostrzeń nakładanych na galerie handlowe. Straty, jakie poniosła sieć, są odczuwalne do dziś. 

Trendy jesień 2022: Prima Moda

Prima Moda to polska sieć sklepów obuwniczych, która działała na rynku już w latach 90. Miejsce to oferuje nie tylko buty, ale też skórzane torebki, paski, dodatki i akcesoria do pielęgnacji tych produktów. Klienci mogą robić zakupy w placówkach stacjonarnych oraz na stronie online. 

loader
modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock