Zamknij

Ta znana sieciówka podnosi ceny. Przed firmą duże wyzwanie

Paulina Kopec
30.09.2022 13:25

Nikt z nas nie lubi, kiedy znane sklepy podnoszą ceny produktów. W ostatnim czasie na takie ruchy decydują się nie tylko popularne dyskonty, ale również sieciówki modowe. W jednym z takich miejsc już niebawem za odzież będziemy płacić więcej. 

Sklep z bielizną
fot. Shutterstock

Z powodu inflacji i nieciekawej sytuacji ekonomicznej na światowym rynku wiele firm robi, co może, by utrzymać swój biznes.Niestety nierzadko wiąże się to z koniecznością podniesienia cen towarów czy usług. Skutek takiej decyzji odczujemy w sklepie Esotiq. Polska marka z Gdańska ogłosiła, jakie zmiany wprowadzi. 

Zobacz także: Te botki z H&M na masywnej podeszwie to hit sezonu. Kupisz je za 149 zł

Esotiq & Henderson podniesie ceny produktów 

Marka odzieżowa Esotiq & Henderson ogłosiła, że zamierza podnieść ceny swoich produktów i dopasować je do rosnącego kursu dolara. Zostaną one wyregulowane w ten sposób, aby firma nie zaczęła odczuwać strat.

Przed siecią spore wyzwanie, ponieważ przedsiębiorcy będą chcieli utrzymać swoje wysokie wyniki, którymi mogli chwalić się dotychczas. Niestety pozostawienie cen bez zmian skutkowałoby niższymi dochodami. 

Esotiq ma w planach podniesienie marży brutto, a jednocześnie chce zwiększyć sprzedaż głównie w internecie. Pomóc ma w tym m.in. uruchomienie aplikacji modowej, która prawdopodobnie zacznie działać jeszcze w tym roku.

Czy klienci chętnie będą korzystać z oferty sieci, gdy ta każe płacić im za produkty więcej? Wszystko się okaże. Na ten moment nie wiadomo, o ile więcej będziemy płacić.

Trendy jesień 2022: Esotiq

Esotiq to sieć odzieżowa znana głównie ze sprzedaży modnej i ekskluzywnej bielizny. Obecnie posiada ona aż 299 salonów i ciągle planuje nowe otwarcia. Firma sprzedaje swoje produkty nie tylko w butikach stacjonarnych, ale również w wielu serwisach online. Aktualnie wiele asortymentu z jej kolekcji znajdziemy np. na Zalando.

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock