Zamknij

Zara stworzyła nową kategorię ubrań. Ani dla niej, ani dla niego

01.04.2016 09:22
Zara
fot. www.zara.com

Żadna inna sieciówka wcześniej nie zdecydowała się na taki krok. Zobaczcie zdjęcia i poznajcie ceny pierwszej takiej kolekcji. 

Zara zdecydowała się na wprowadzenie do sprzedaży kolekcji, którą zakwalifikowała do nowej kategorii - ungendered. Znajdziemy w niej ubrania zarówno dla niej, jak i dla niego. 

Popularne sieciówki starają się nadążać za wszystkimi trendami. Kwestią czasu było stworzenie linii, w której ubrania mają tak proste kroje, że będą dobrze leżeć zarówno na kobiecie, jak i na mężczyźnie. Nikt się jednak nie spodziewał, że aby móc rozpocząć sprzedać, będzie trzeba utworzyć nową klasyfikację.

Trudno ocenić, dlaczego Zara zdecydowała się na taki krok. Bardzo możliwe, że jest to odpowiedź marki na głosy części społeczeństwa, mówiące, że nie powinno się postrzegać płci wyłącznie w dwóch kategoriach. Z drugiej strony jest to świetny zabieg marketingowy - decyzja sieciówki nie przeszła bez echa nie tylko w świecie mody.

W kategorii ungendered znajdziemy między innymi proste jeansy, klasyczne koszulki, bluzy z kapturem - dotychczas takie rzeczy mogliśmy znaleźć na działach basic. Ceny ubrań wahają się od 49,40 do 139 złotych.