Zamknij

Primark stworzył kolekcję dla kobiet dotkniętych rakiem piersi. To aż 28 specjalnych produktów

07.10.2022 10:39

Primark podzielił się ważnym hasłem: "Pomagamy zwiększać świadomość na temat raka piersi". Za nim kryje się nowo powstała kolekcja odzieży dla kobiet dotkniętych wspomnianym rodzajem nowotworu. Co dokładnie znajduje się w ofercie?

Sklep Primark
fot. Shutterstock

Choroby nowotworowe są jedną z tych cywilizacyjnych, z którą zmagamy się od setek lat. Choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość na temat profilaktyki i badań z nią związanych jest duża, to ciągle ważne jest to, by o wszystkim przypominać. Ciekawą akcją społeczną podzielił się Primark. Z tego powodu stworzono specjalną kolekcję odzieży.

Zobacz także: 6 ważnych faktów na temat raka piersi

Odzież zwiększająca świadomość na temat raka piersi w Primark

Znana sieciówka postanowiła stworzyć kolekcję ubrań, która będzie wzmacniać świadomość na temat raka piersi. W Polsce co roku kolejne kobiety dowiadują się, że są chore, a niektóre osoby wciąż unikają podstawowych badań. To błąd, ponieważ pomagają one wykryć niepokojące objawy we wczesnym stadium rozwoju.

Z danych przedstawionych na portalu onkologia.org wynika, że koło 1,33 mln kobiet żyje z diagnozą raka piersi postawioną w ciągu poprzedzających 5 lat. Zwraca się też uwagę, że największe ryzyko umieralności istnieje po 50 roku życia, dlatego im wcześniej się badamy, tym lepiej.

"Pomagamy zwiększać świadomość na temat raka piersi" to hasło, które ma - choć odrobinę - zmienić tę sytuację, ale też wesprzeć kobiety mierzące się z nowotworem. Modne ubrania to miły gest pomagający duchowo na różnych etapach leczenia i powrotu do zdrowia.

W ofercie sieci Primark pojawiły się biustonosze dla kobiet po operacji, piżamy, odzież domowa, modne kapcie w stylu chodaków i pluszowe dresy. Ceny kolekcji są bardzo przystępne, a poszczególne elementy można kupić już od 19 zł. 

Na stronie internetowej sklepu zobaczymy, jak w poszczególnych elementach garderoby prezentują się wybrane modelki. Uwagę zwraca m.in. różowa koronkowa braletka w cenie 34 zł i różowe joggery w cenie 50 zł.

Zobacz także: Objawy raka piersi. Jakie symptomy mogą świadczyć o rozwoju raka piersi?

Primark zachęca do badań w kierunku wykrycia raka piersi

Primark na swojej stronie online nie tylko chwali się nowymi produktami, ale także umieszcza poważne komunikaty i zdjęcia przypominające o profilaktyce związanej z rakiem piersi. 

Pod zdaniem: "Zadbaj o siebie" widzimy specjalną planszę ze wskazówkami dotyczącymi samodzielnego badania - instrukcja ma zachęcić do wykonywania tego typu czynności i obserwacji własnego ciała. 

Zobacz także: Rak piersi: występuje najczęściej u kobiet. Jak rozpoznać złośliwy nowotwór piersi?

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock