Zamknij
Księżna Diana
  • Księżna Diana i książę Karol
  • Księżna Diana
  • Księżna Diana i książę Karol
  • 16 Zobacz
fot. Eastnews

Księżna Diana była nie tylko ulubienicą poddanych i "królową ludzkich serc", ale też niekwestionowaną ikoną stylu, której stroje inspirują do dziś. Jakie stylizacje księżnej są najsłynniejsze i wciąż modne? Na pewno je kojarzycie!

Od kiedy tylko księżna Diana weszła do brytyjskiej rodziny królewskiej, oczy całego świata skierowane były na przyszłą królową. Żona księcia Karola była nie tylko miła, uśmiechnięta, empatyczna i towarzyska, ale też piękna i zawsze dobrze ubrana. Jej styl do dzisiaj inspiruje tysiące kobiet, a jej stroje wciąż pozostają aktualne.

W końcu to Diana wylansowała modę na spodenki "kolarki", które dzisiaj znów nosimy w połączeniu z długimi bluzami czy marynarkami. Także ona przyczyniła się do sukcesu dżinsów w stylu mom. Dzięki Lady Di powstało pojęcie "revenge dress", czyli sukienki zemsty, która w jej przypadku oznaczała seksowną, aksamitną "małą czarną" mającą "utrzeć nosa" Karolowi. Nikt tak, jak Diana, nie kochał bufiastych rękawów, groszków i biżuterii z perłami. Warto też wspomnieć o kultowej sukni ślubnej księżnej diany, która miała ukryty przekaz - do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej rozpoznawalnych kreacji ślubnych na świecie.

A zastanawialiście się kiedyś, które stylizacje Diany okrzyknięto najsłynniejszymi i jednocześnie najlepszymi? Przygotowaliśmy dla was zestawienie, którego poszczególne pozycje na pewno znacie. To dowody na to, że "królowa ludzkich serc" znała się na modzie jak nikt inny!