Zamknij

"Cool girl style" podbija Instagram. Jak łączyć ubrania w ten sposób, by nie wyglądać kiczowato?

22.08.2022 12:04

"Cool girl style" to jeden z najbardziej znanych trendów w tym sezonie. Wiele osób chciałoby łączyć ubrania w ten sposób, ale boi się, że będzie wyglądać kiczowato. Czy da się tego uniknąć?

Kobieta w modnej stylizacji
fot. Shutterstock

Co roku głośno jest o co najmniej kilku trendach modowych. Ostatnio mówi się m.in. o tzw. "cool girl style", a stylizacje w takim typie możemy zauważyć w mediach społecznościowych. Chodzi o łączenie kilku elementów garderoby i biżuterii. Nie zawsze jednak jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Zobacz także: Modny sweterek z PEPCO za 20 zł. Po ubrania w tym kolorze sięgają gwiazdy

Czym jest trend "cool girl style"?

Każdy, kto szuka inspiracji dotyczących "cool girl style", będzie musiał cofnąć się do roku 2000. To już kolejny z modnych trendów wywodzących się właśnie z tamtych czasów.

We wspomnianym stylu chodzi o łączenie najmodniejszych dziś elementów odzieży z tymi, które wyglądają, jak te wyjęte z szafy po dwudziestu latach. W tworzeniu takiej stylizacji czasem trudno o zachowanie złotego środka, a tylko dzięki niemu nie zaprezentujemy się kiczowato.

Jednym ze sposobów na to, by osiągnąć efekt "cool girl style" jest zestawienie ze sobą męskich i kobiecych elementów garderoby - można np. postawić na materiałowe luźne spodnie, złotą biżuterię i torebkę typu bagietka. Nie należy zapominać też o krótkich topach.

Kluczową rolę odrywają złote okrągłe kolczyki, masywne pierścionki czy łańcuszki. Są one po prostu "cool".

Jak ubrać się w stylu "cool girl style" i nie wyglądać kiczowato?

Jeśli chcesz ubrać się w stylu "cool girl style", musisz pamiętać, że nie ma jednej dobrej rady na to, jak wyglądać dobrze. To, co dla jednych już będzie kiczem, dla innych jeszcze wpasuje się w najmodniejsze trendy tego lata. Szukając inspiracji, warto podziwiać znane gwiazdy.

Topowa influencerka Emma Chamberlain chętnie decyduje się na outfity typu "cool girl style". Nie boi się ona sięgać po cekinowe dodatki i złotą biżuterię. W tego typu stylizacjach możecie zobaczyć ją na Instagramie.

loader
Gwiazdy, które lubią ubierać się w second-handzie. Nie boją się używanych ubrań
10 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

źródło: glamour.pl