Zamknij

Ta kolekcja ubrań zniknęła ze sprzedaży. Przyczyna może szokować

01.09.2022 09:32

Jedna z platform modowych wycofała sporą kolekcję ubrań. Zrobiła to po cichu i bez zbędnego rozgłosu, jednak klienci i tak zauważyli ten szczegół. Wspomniana odzież musiała zniknąć, bo nie spełniała odpowiednich warunków, a sieci groziła wysoka kara.

Kobieta w sklepie
fot. Shutterstock

Na rynku co jakiś czas głośno robi się o wycofanych produktach ze sprzedaży. Ta sprawa częściej ma związek z artykułami spożywczymi, jednak czasem dotyczy również ubrań i butów. Tym razem okazuje się, że znana platforma modowa ASOS musiała pozbyć się ze sklepu całej kolekcji odzieży. Wszystko przez to, że klienci byli wprowadzani w poważny błąd.

Zobacz także: Kolekcja H&M Studio to hit jesieni 2022. Ubrania z tej serii kupimy od 13 października

Platforma ASOS wycofała kolekcję ubrań

Kilka dni temu głośno zrobiło się o skandalu związanym z firmą ASOS. Mowa o platformie modowej, na której można nabyć wiele markowych ubrań dla kobiet i mężczyzn. Okazało się, że jedna z dostępnych tam kolekcji wzbudza spore kontrowersje. 

ASOS po chichu wycofał ubrania, które rzekomo miały być ekologiczne i pochodzić z recyklingu. Osoby, które kupiły te produkty i ufały, że tak jest, mogą poczuć spore rozczarowanie.

Mowa o kolekcji "Responsible Edit", w której znajdowało się około 3700 artykułów różnych marek. Wszystkie miały posiadać certyfikat świadczący o tym, że wykonano je z naturalnych włókien i że są ekologiczne. Komisja, która sprawdza jakość i wiarygodność takich firm, odkryła tam jednak nieprawidłowości.

Platforma ASOS pod kontrolą odpowiedniej komisji

Komisja ds. ochrony konsumenta zajęła się sprawą podejrzanej kolekcji i wszczęła dochodzenie. Reklamowanie produktów jako przyjaznych środowisku, podczas gdy tak naprawdę takie nie są, to tzw. greenwashing.

ASOS  już teraz wycofał wspomnianą kolekcję prawdopodobnie dlatego, by nie dopuścić do większego skandalu. Ubrania zniknęły z platformy jeszcze dwa tygodnie przez oficjalnym oświadczeniem komisji w tej sprawie.

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock