Zamknij

Thierry Mugler nie żyje. Projektant miał 73 lata

24.01.2022 08:55
Thierry Mugler
fot. Guy Marineau/Starface/STARFACE PHOTO /East News

Thierry Mugler odszedł w niedzielę. Informacja o śmierci projektanta pojawiła się na instagramowych kontach marki, której przewodniczył oraz jego przyjaciół. 

Projektant Thierry Mugler zrewolucjonizował modę i na zawsze zapisał się na kartach jej historii. Jego ubrania i dodatki nosiły największe gwiazdy. W sieci zawrzało, kiedy na instagramowym koncie jego marki pojawiła się informacja o śmierci znanego francuskiego artysty. Thierry'ego Muglera pożegnało wiele gwiazd oraz celebrytów. 

Zobacz także: Nie żyje Kate Spade. Słynna projektantka zostawiła list pożegnalny

Thierry Mugler nie żyje. Projektant miał 73 lata 

W niedzielę zmarł ceniony projektant mody Thierry Mugler. Jego projekty w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych dominowały na światowych wybiegach. Smutną informację o jego śmierci przekazano fanom na Instagramie marki, gdzie pojawiło się zdjęcie 73-latka oraz krótki opis w języku angielskim. Przyczyna śmierci artysty nie została podana do informacji publicznej. 

Mugler tworzył piękne kreacje haute couture dla Beyoncé, Lady Gagi, Kim Kardashian czy Cardi B. W 1992 wyreżyserował teledysk do przeboju George'a Michaela "Too Funky". Na swoim koncie ma także projekt sukni noszoną przez Demi Moore w melodramacie "Niemoralna propozycja".

Z głębokim smutkiem dom mody Mugler ogłasza odejście pana Manfreda Thierry'ego Muglera. Wizjoner, którego wyobraźnia jako projektanta mody, perfumiarza i twórcy wizerunku zachęcała ludzi na całym świecie do bycia odważniejszymi i z coraz większymi marzeniami.

Gwiazdy żegnają Thierry'ego Muglera

Pod opublikowanym w sieci postem pojawiło się dużo komentarzy z kondolencjami. Celebryci oraz gwiazdy z całego świata nie ukrywały głębokiego żalu i smutku po odejściu cenionego projektanta. Na instagramowym koncie Iriny Shayk pojawił się nawet oddzielny post, w którym modelka wspomina artystę. 

Zobacz także: Pierre Cardin nie żyje. Wspominamy 5 przełomowych kreacji projektanta

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock