Zamknij

Ten wiosenny trend podbija sieć i wybiegi najsłynniejszych projektantów. Stać na niego każdego miłośnika mody

Anna Respondek
29.01.2018 12:55

Dior serwuje nam prawdziwy powrót do przeszłości. 

Dior
fot. Youtube/Bayoucool2

Kiedyś taką możliwością zachwycały się głównie dzieci. Z czasem zmywalne tatuaże przestały być trendy i zapomniano o ich istnieniu. Teraz najwięksi projektanci mody ponownie przywracają tę ozdobę ciała do łask. 

Zobacz także: Znawca mody krytykuje styl Polek

Obecnie trwają pokazy największych i najpopularniejszych projektantów mody, którzy prezentują swoje propozycja na wiosnę i lato 2018. Oprócz wspaniałych kreacji, można zwrócić uwagę także na ciekawe makijaże czy fryzury. Dior poszedł jednak o krok dalej i postanowił ponownie wylansować modę na zmywalne tatuaże w stylu glamour. 

Trendy wiosna 2018

Maria Grazia Chiuri, dyrektorka kreatywna domu mody Dior, w znacznym stopniu przyczyniła się do powstania niezwykle surrealistycznej kolekcji ubrań na wiosnę 2018 roku. Oprócz biżuterii w stylu Salvadora Dali czy enigmatycznych masek, na ciałach modelek można było również zobaczyć zmywalne tatuaże, które były fragmentami surrealistycznego manifestu André Bretona, francuskiego pisarza i poety. 

"Namalowane słowa" można było zauważyć na twarzach, rękach czy obojczykach modelek. Hasła mówiły między innymi, że "na początku, to nie jest kwestia zrozumienia, lecz miłości" i że, "wyobraźnia dąży do tego, by stać się rzeczywistością".

Na Instagramie można zobaczyć wiele blogerek, którym tymczasowe tatuaże zdecydowanie przypadły do gustu. Najczęściej wybieranymi motywami są motywy kwiatowe i orientalne. 

Czy ten wiosenny trend opanuje także ulice? Zobacz ciekawe propozycje od Diora. ;)