Zamknij

Targi Fast Textile 22 – 24 listopada w Ptak Warsaw Expo!

Weronika Domoradzka
19.11.2018 11:56
Targi Fast Textile 22 – 24 listopada w Ptak Warsaw Expo!
fot. Materiały prasowe

Tkaniny, dzianiny, maszyny, przędza, usługi, akcesoria, dodatki – piąta, jubileuszowa edycja najważniejszego wydarzenia dla branży tekstylnej w Europie Centralnej – Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile w Ptak Warsaw Expo już 22 – 24 listopada!

Tegoroczną edycję przygotowano z wielkim rozmachem. Jubileusz jest podwójny: – Piąta edycja targów jest dla nas niezmiernie ważna, ponieważ w tym samym roku firma będąca liderem, jeśli chodzi o tworzenie platformy sprzedażowej odzieży dla producentów i importerów, hurtowników i detalistów w Polsce, obchodzi 25-lecie działalności – podkreśla Nina Ryszka, organizator targów Fast Textile.

W tegorocznym programie targów znalazło się osiem bogato zaopatrzonych stref tematycznych, ekskluzywna Strefa Trendów, Pawilony Narodowe (wśród nich m.in. Turcja, Włochy, Chiny, Pakistan, Tajwan, Indie, Iran, Gruzja, Kazachstan i Azerbejdżan) i aż 18 wydarzeń towarzyszących, wśród nich Forum Tekstylne, podczas którego wybitni eksperci z najbardziej znanych firm poprowadzą warsztaty i szkolenia branżowe, dzieląc się swoim doświadczeniem związanym z nowoczesną technologią i specjalistycznymi strategiami w przemyśle.

fasttextile-2015-img07
 

Dla wystawców i odwiedzających będzie to znakomita okazja do nawiązania długotrwałych relacji biznesowych z kontrahentami z różnych części świata – oprócz gości z Polski, w tym z Łodzi i rejonu łódzkiego, nazywanego polskim Manchesterem, pojawią się m.in. z różnych części Eu- ropy, krajów skandynawskich, Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

 
fasttextile-2015-img10
 

Ptak Warsaw Expo to nie tylko największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej, ale też idealny punkt na mapie Polski dla wystawców z kraju i zagranicy.

Jeszcze więcej wystawców

Ubiegłoroczna impreza zgromadziła 400 firm z 40 krajów, a wydarzenie odwiedziło ponad 27 000 osób, w tym 20 000 odwiedzających skierowanych na zawieranie kontraktów i składanie zamówień – wśród nich byli prezesi, dyrektorzy i menedżerowie dużych firm związanych z tekstyliami, specjaliści ds. zakupów największych producentów odzieży i projektanci mody, poszukujący tkanin, dodatków i inspiracji do swoich najnowszych kolekcji. Efektem imprezy były setki zawartych kontraktów.

Rozpiętość i różnorodność wystawców związanych z branżą tekstylną jest bardzo duża. W wydarzeniu wezmą udział m.in. producenci i dystrybutorzy maszyn szwalniczych, maszyn do druku na tkaninach, maszyn do zdobienia tkanin, pikowarek tnących, maszyn do sitodruku, haf- ciarek i maszyn dziewiarskich, producenci i dystrybutorzy tkanin, dzianin i akcesoriów takich jak gumki, guziki, zamki błyskawiczne, lamówki, igły i nici, a także usługodawcy – drukarnie, szwalnie, firmy oferujące plisowanie, kreszowanie i akcesoria reklamowe. Pojawią się zarówno firmy z ogromnym doświadczeniem – takie jak Fiskars, producent nożyczek, którego historia sięga XVII wieku (firma jest uznawana za najstarszą w Europie), jak i firmy młode, dopiero startujące na rynku i rozpoczynające swoją przygodę z dynamicznie rozwijającą się branżą tekstylną.

 
fasttextile-2015-img08

Warsztaty z szycia i atrakcje

Targi dają unikalną możliwość prze- prowadzenia bezpośredniej rozmowy z potencjalnymi klientami, a tak- że możliwość zamówienia bądź kup- na wszystkiego, czego potrzeba do produkcji odzieży. Organizatorzy przygotowali też szereg wydarzeń zmyślą o osobach, które chcą nauczyć się konstruować, szyć bądź ozdabiać ubrania i związać swoją przyszłość z branżą tekstylną. To m.in. panel dyskusyjny „Jak szyć i jak przemienić swoją pasję w biznes”, a także warsztaty szycia odzieży organizowane przez UltraMaszynę, warsztaty ozdabiania ubrań i dodatków prowadzone przez Pasmanterię Ozdobną czy warsztaty szycia z papieru, organizowane przez wyłącznego dystrybutora tego materiału w Polsce, firmę Washpapa, a także warsztaty dla osób zainteresowanych konstrukcją odzieży, czyli tworzeniem szablonów, na które zaprasza firma Papavero.

 
fasttextile-2015-img02

Gościem specjalnym będzie Monic Millinery London, która jest dyplomowaną   mistrzynią modniarstwa, kreatorką nakryć głowy i nauczycielką zawodu „modystka”. W strefie szkoleń pani Monic przeprowadzi warsztaty, na których nauczy, jak stworzyć wymarzony fascynator, a ponadto zaprezentuje wystawę czapek, ozdób, woalek, kapeluszy i fascynatorów w oparciu o własne pomysły i najnowsze trendy.

Fast Textile 2018 będą doskonałą okazją do tego, by podpatrzyć, co będzie modne w najbliższym sezonie

Otwarcie ekskluzywnej Strefy Trendów to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów targów. Odwiedzający będą mogli poznać najnowsze trendy w modzie na ekspozycjach przygotowanych w oparciu o nowinki z największych domów mody: zobaczymy tam nie tylko tkaniny i odzież, ale też modne aranżacje, dodatki. Zaprezentowane zostaną także najbardziej innowacyjne maszyny, które w najbliższym czasie z pewnością zmienią przemysł odzieżowy i tekstylny, przyczyniając się do jego rozwoju.

Targi Fast Textile 22 – 24 listopada w Ptak Warsaw Expo!