Zamknij

Znana sieć odzieżowa wychodzi z Polski. Po ponad 4 latach zamknęła wszystkie swoje sklepy w kraju

21.07.2022 12:20
Sfera
fot. Shutterstock

Hiszpańska sieć sklepów odzieżowych Sfera wycofała się z polskiego rynku. Firma obecna była w naszym kraju ponad 4 lata. Jeżeli do tej pory korzystaliście z asortymentu marki nazywanej często "drugą Zarą", już nie zrobicie u niej zakupów w Polsce.

W maju pisaliśmy o tym, że Orsay zamyka wszystkie swoje sklepy w Polsce i już nie będzie działał na naszym rynku. Ta wiadomość zmartwiła fanki niemieckiego przedsiębiorstwa. Teraz niestety pojawiła się w sieci podobna informacja, dotycząca kolejne sieciówki odzieżowej.

Okazuje się, że z Polski wycofuje się również Sfera. Sieciówka pojawiła się w naszym kraju jeszcze w 2017 roku i po ponad 4 latach funkcjonowania zrezygnowała z rozwijania biznesu na tym terenie.

Sfera wycofuje się z Polski. Sieć odzieżowa zamknęła sklepy po 4,5 roku

Sieć sklepów Sfera wycofuje się z Polski. Pierwsze sklepy w naszym kraju zostały otwarte jeszcze w 2017 roku - w galerii Wroclavia i w Galerii Mokotów w Warszawie. Rok później uruchomiono też jeden punkt w warszawskiej Arkadii. Nie podjęto decyzji o rozszerzeniu działalności w innych galeriach. Niestety po 4,5 roku firma zamknęła swoje butiki.

Jako pierwszy wiosną zamknął się punkt w Arkadii. Później przyszedł czas na kolejne. Obecnie w Polsce nie ma już żadnego sklepu Sfery.

Wiele osób traktowało Sferę jak "drugą Zarę". I tak też była nazywana. Można było kupić tutaj modne ubrania dla kobiet i mężczyzn. Wszystkie wpisywały się w obowiązujące trendy.

Sfera to marka, która należy do hiszpańskiej sieci domów handlowych El Corte Ingles. Jak podaje portal Wirtualne Media, te z kolei mają ponad 80-letnią historię, która sięga 1940 roku. Firma miała swoje sklepy w Hiszpanii, Meksyku, Portugalii oraz Grecji.

Źródło: Wirtualne Media

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock