Zamknij

Tych sklepów modowych w Rosji nie znajdziesz już wcale. Na liście znane marki

26.07.2022 11:53

Wiele sklepów systematycznie wycofuje się z Rosji. Powodem jest oczywiście wojna, którą to państwo wypowiedziało Ukrainie. Jakie marki odcinają się od kraju agresora?

Wnętrze galerii handlowej
fot. Shutterstock

Niezmiennie obserwujemy skutki wojny w Ukrainie, które widoczne są na wielu płaszczyznach. Jako że Rosja zaatakowała to państwo zupełnie bezpodstawnie, znane firmy w wyniku protestu postanowiły nie zarabiać na terenach tego kraju. Takie ruchy ciągle osłabiają jego kondycję finansową i gospodarczą.

Zobacz także: H&M całkowicie wycofuje się z Rosji. Marka wydała jasny komunikat 

Rosja na stałe opuszczana przez znane sieci modowe

Z powodu wybuchu wojny wiele znanych sieciówek zawiesiło działalność na terenie Rosji, chcąc powrócić, gdy sytuacja się ustabilizuje. Teraz gdy wiadomo już, że nie ma na to szans, niektórzy całkowicie rezygnują z biznesów na wschodzie.

Ostatnio dowiedzieliśmy się o tym, że H&M wycofuje się z Rosji na stałe. Na taki sam ruch zdecydowały się też inne marki.

Lista sklepów, z których nie skorzystają już Rosjanie, stale się wydłuża. Na ten moment wiadomo, że ci nie zrobią już nigdy zakupów w przynajmniej kilku sieciach.

Te sklepy modowe na stałe opuszczają Rosję

Na liście sklepów, które całkowicie opuszczają lub już opuściły Rosję znajdują się: H&M, House, Cropp, Sinsay, Reserved, Mohito oraz Levi’s Strauss & Co, T. K. Maxx i Nike.

Dodatkowo wiele sieci zawiesiło tam działalność i nie wiadomo, czy wrócą do pracy. Na liście znajdują się m.in. ekskluzywne marki: Prada, Burberry czy Tiffany & Co.

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock