Zamknij

Przez modę do gwiazd. Agnieszka Maciejak stworzyła kolekcję na cześć astronoma

28.06.2016 09:40
Agnieszka Maciejak Flammarion
fot. East News

Linia Flammarion to propozycje projektantki na sezon jesień/zima 2016/2017.

Agnieszka Maciejak zaprezentowała kolekcję na sezon jesień/zima 2016/2017. 

Linia otrzymała nazwę Flammarion i znalazły się w niej tradycyjnie futra i sukienki podkreślające figurę. Nowością były zwiewne spódnice, a także modele z motywem gwiazd, które były najważniejsze w tej kolekcji. Co ciekawe, linia została zaprezentowana na pokazie, który odbył się na dachu jednego z warszawskich budynków - dosłownie pod gwiazdami. 

Kolekcja nie bez powodu otrzymała ona nazwę na cześć Camille Flammariona, rachmistrza w Obserwatorium Paryskim, a także założycielem obserwatorium w Juvisy-sur-Orge. Zajmował się on badaniami Księżyca, Marsa, gwiazd i komet. Był jednym z najważniejszych popularyzatorów astronomii w swoich czasach. 

Kilka dni przed pokazem, Agnieszka Maciejak na swoich profilach w mediach społecznościowych opublikowała grafikę, która jest fragmentem metaforycznej ilustracji autorstwa nieznanego autora. W oryginale przedstawia ona Ziemię na tle wszechświata i człowieka, który wyciąga rękę w kierunku gwiazd. Opublikowano ją w książce "L'Atmosphere: Météorologie Populaire" (1888). Grafika promująca kolekcję w odróżnieniu od pierwowzoru jest kolorowa.

Agnieszka Maciejak Flammarion
fot. www.facebook.com/Agnieszka-Maciejak-148060071884054/?fref=ts
Flammarion
fot. Wikipedia