Zamknij

Przez te detale przestajesz lubić swoje ubrania. Nie popełniaj tego błędu

22.09.2022 09:36

Zdarza się, że ubrania, które kupujemy, po czasie nie podobają nam się już tak bardzo, jak na początku. Zwykle wynika to z kilku prostych przyczyn. Wystarczy je poznać, by w przyszłości cieszyć się produktami dłużej. 

Kobieta przeglądająca ubrania
fot. Shutterstock

Gdy kupujemy nowe ubranie, zwykle jesteśmy nim zachwyceni. Najczęściej nosilibyśmy je bez przerwy i nie możemy się doczekać, kiedy nadarzy się okazja, by je założyć. Zdarza się, że po jakimś czasie entuzjazm mija i zaczynamy być rozczarowani danym produktem. Z czego to wynika?

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska dostała od królowej Elżbiety prezent. Najpierw myślała, że to dla jej męża

Co sprawia, że przestajemy lubić nasze ubrania?

Przyczyn, przez które przestajemy lubić nasze ubrania, może być wiele, a co ważne, nie zawsze my jesteśmy winni takiej sytuacji. W dzisiejszych czasach wiele produktów tworzonych jest masowo i szybko, przez co ich jakość sprawa, że szybko się zużywają. 

Jednym z powodów, przez które ubranie tylko chwilowo wydawało nam się idealne, jest to, że po prostu zaczyna się ono niszczyć. Do najczęstszych mankamentów należą odpadające guziki, drapiące wszywki, rozciągnięte lub skurczone rękawy i kaptury, dziurawe podszewki w kieszeniach czy skręcające szwy w t-shirtach.

Oczywiście takich wad jest o wiele więcej. Zdarza się, że po kilku wyjściach ulubione buty zaczynają nas obcierać lub dziwnie skrzypieć. Często przestajemy lubić też modne skarpety, które zamiast utrzymywać się na nodze, opadają, a ich wzór blaknie. 

Nie popełniaj tego błędu, a będziesz cieszyć się ubraniami dłużej

Nieodpowiednia jakość wybieranych przez nas produktów to jedno, a nasze postępowanie to drugie. Jeśli denerwuje was to, że zbyt szybko rezygnujecie z noszenia ubrań, które dopiero co kupiliście, warto większą uwagę przywiązywać do materiałów i marek, po jakie sięgacie. Kiedy jakiś typ odzieży nie sprawdził się - unikajcie go w przyszłości.

Zdarza się też, że wina wcale nie leży po stronie ubrań czy butów. Czasem dana rzecz nudzi nam się dlatego, że staramy się ją wykorzystywać do większości stylizacji - lepiej zachowywać umiar i odłożyć dany element garderoby, by po kilku tygodniach znów poczuć jego magię. 

Bardzo ważne jest też odpowiednie przechowywanie, pranie i pielęgnacja. Istnieje szansa, że jeśli będziecie przestrzegać zasad dołączonych do etykiety danej odzieży, ta dłużej będzie lśniąca i świeża. Dzięki temu nie przestaniecie jej lubić już po chwili.

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock