Zamknij

Prawie naga modelka na Paris Fashion Week. Sukienkę ze sprayu zrobiono jej na scenie

03.10.2022 09:38

Tegoroczny pokaz marki Coperni podczas Paryskiego Tygodnia Mody przejdzie do historii. Na wybiegu bowiem pojawiła się prawie naga modelka (miała na sobie wyłącznie cieliste majtki), której sukienkę - ze sprayu - stworzono dopiero na scenie. Sami zobaczcie, jak wyglądało przedstawienie z Bellą Hadid w roli głównej.

Bella Hadid w sukience ze sprayu
fot. JULIEN DE ROSA/AFP/East News

Podczas Paris Fashion Week miał miejsce wyjątkowy pokaz, który z pewnością zostanie zapamiętany na długo. Mowa o pomyśle, na który wpadli projektanci marki Coperni. Sébastien Meyer i Arnaud Vaillan postanowili bowiem stworzyć jedną z sukienek na oczach zebranych gości.

Najpierw artyści zaprosili na scenę piękną Bellę Hadid - modelka miała na sobie wyłącznie kusą cielistą bieliznę, a piersi zasłaniała ręką. To właśnie tutaj zaczęli oni tworzyć dla niej suknię... ze sprayu. Pod koniec 25-latka mogła pochwalić się niezwykle kobiecą, opływającą ciało białą sukienką, która wywołała furorę. Zobaczcie, jak wyglądało to przedstawienie.

Paris Fashion Week. Bellę Hadid "ubrano" w sukienkę ze sprayu dopiero na scenie

Pokaz kolekcji marki Coperni podczas Paryskiego Tygodnia Mody, gdzie prezentowane były trendy na wiosnę i lato 2023 roku, przejdzie do historii. Sébastien Meyer i Arnaud Vaillant, którzy są sercem tego brandu, postanowili zamknąć swój występ niesamowitym show. Na scenę zaprosili prawie nagą Bellę Hadid, której sukienkę zrobiono na żywo na oczach publiczności.

Duet artystów zadedykował swoją kolekcję wszystkim kobietom.

To nasze celebrowanie kobiecych sylwetek sprzed wieków - powiedział Vaillant przed samym pokazem.

Projektanci wzięli sobie również za punkt honoru, aby przesunąć granice mody i podejść do niej w sposób ultranowoczesny, skrojony na miarę naszych czasów i przyszłości.

Pokaz odbył się w Salle des Textiles w Musée des Arts et Métiers w Paryżu. Projektanci poważnie podeszli do zabawy z historycznymi proporcjami - od przerysowanych bioder po nadmierne drapowanie materiału na minispódniczkach, a także skórzane kurtki, które można sprytnie przewiązać w talii, aby przypominały XIX-wieczne turniury (był to stosowany głównie w drugiej połowie XIX wieku element sukni, podkreślający tył bioder i nadający kobiecej sylwetce kształt litery S).

Nie zabrakło także prezentacji różnego rodzaju akcesoriów - inspirowanych np. filmem "Matrix" - które podkreślają futurystyczny charakter marki. Jednak wisienką na torcie było zamknięcie pokazu przez Bellę Hadid. Sukienkę stworzono na niej na żywo, na oczach gości. Wykonana została ona ze sprayu, a dokładnie z Fabricanu - materiału, który twardnieje na ciele i staje się prawdziwą tkaniną nadającą się do noszenia.

Bella pojawiła się na scenie topless w samych cielistych majtkach, a zespół specjalistów - kierowany przez Manela Torresa, dyrektora zarządzającego Fabrican Ltd i wynalazcy tkaniny w sprayu - stworzył idealną minimalistyczną sukienkę Coperni bezpośrednio na jej ciele.

Chcieliśmy poświęcić tę chwilę dr. Torresowi, ponieważ bardzo szanujemy to, co robi. Czuliśmy, że to absolutnie konieczne, aby poprowadził przedstawienie - dla nas doświadczenie to dzięki temu jest jeszcze bardziej magiczne - wyjaśnił Vaillant.

Zobaczcie, jak wyglądał pokaz, który przejdzie do historii mody.

Źródło: vogue.com

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock