Zamknij

Kate na pogrzebie Filipa oddała hołd księciu i Dianie. Chodzi o jeden element jej stylizacji

20.04.2021 09:15

Księżna Kate podczas pogrzebu księcia Filipa była ubrana na czarno. W jej stylizacji wyróżniał się element, którym oddała hołd dziadkowi i księżnej Dianie.

Księżna Kate w czarnej sukni, maseczce i kapeluszu z woalką oraz białym naszyjniku przed pogrzebem księcia Filipa
fot. Chris Jackson/Press Association/East News

17 kwietnia odbył się pogrzeb księcia Filipa. W uroczystości uczestniczyli wyłącznie najbliżsi zmarłego, czyli wysoko postawieni członkowie rodziny królewskiej. Obecna była oczywiście księżna Kate. Żona Williama była ubrana na czarno, podobnie jak pozostali żałobnicy. W jej stylizacji wyróżniał się jednak jeden element, a był nim... ozdobny naszyjnik, który wcześniej już mogliśmy oglądać na jej szyi. Właśnie nim księżna złożyła hołd zarówno zmarłemu dziadkowi, jak i mamie swojego męża - księżnej Dianie.

Zobacz także: Królowa Elżbieta podjęła ważną decyzję ws. pogrzebu księcia Filipa. Dotyczy stroju na tę uroczystość

Pogrzeb księcia Filipa: Kate oddała stylizacją hołd Filipowi i Dianie

Księżna Kate wielokrotnie zakładała elementy garderoby, które w jakiś sposób kojarzyły nam się z pozostałymi członkami rodziny królewskiej. Tym razem żona Williama zdecydowała się na wyjątkowy krok. 

W dniu pogrzebu księcia Filipa Kate miała na sobie czarną sukienkę Rolanda Moureta. Do tego dobrała również czarny fascynator z woalką. Uwagę wszystkich zwrócił jednak naszyjnik księżnej.

Kolia, którą założyła w tym dniu Kate, miała symboliczne znaczenie. Jak podaje portal Marieclaire.com, księżna oddała nią hołd zarówno zmarłemu dziadkowi, jak i mamie swojego męża. 

Jest to naszyjnik z prywatnej kolekcji królowej. Elżbieta II miała go na sobie m.in. w dniu urodzin Margaret Thatcher w 1995 roku. Monarchini chętnie wypożyczała kolię swoim bliskim. 

Naszyjnik otrzymała od niej m.in księżna Diana. Lady Di miała go na sobie podczas oficjalnego bankietu wydanego przez królową Holandii Beatrix w 1982 roku. Było to jedno z pierwszych tak ważnych przyjęć od ślubu Diany z Karolem. Miało więc dla księżnej ogromne znaczenie.

To jednak nie wszystko. Ten naszyjnik również Kate miała już na sobie. Założyła go specjalnie z okazji 70. rocznicy ślubu królowej Elżbiety i księcia Filipa. 

Jak zatem widać, księżna przemyślała swoją stylizację w każdym detalu. Wybór tego naszyjnika był dla niej bardzo ważny. 

Zobacz także: Kate w dniu ślubu zachwyciła suknią i dodatkami. Najciekawsza jest historia jej butów

Rex Features/East News
PA/Press Association/East News
Adam Butler/Press Association/East News

Pogrzeb księcia Filipa

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku na zamku w Windsorze. Kilka dni później odbyły się oficjalne uroczystości pogrzebowe z udziałem najważniejszych członków rodziny królewskiej.

Pogrzeb miał miejsce 17 kwietnia 2021 roku i był niezwykle poruszający. W ostatniej drodze księciu towarzyszyły jego dzieci oraz wnukowie, którzy utworzyli orszak za samochodem przewożącym trumnę. Sama ceremonia pogrzebowa odbyła się w kaplicy św. Jerzego. Ze względu na pandemię uczestniczyło w niej tylko 30 osób - najbliżsi księcia Filipa. Podczas pogrzebu obecny był także książę Harry, który specjalnie na tę okazję przyleciał z Los Angeles. 

Zobacz także: Jak wyglądał związek królowej i Filipa? Wspominamy ich historię i poruszające słowa Elżbiety II o mężu

loader

Księżna Diana była nie tylko ulubienicą poddanych i "królową ludzkich serc", ale też niekwestionowaną ikoną stylu, której stroje inspirują do dziś. Jakie stylizacje księżnej są najsłynniejsze i wciąż modne?