Zamknij

W tych sklepach modowych zapłacisz nawet po 30 dniach. Sprawdź, na czym polega ta opcja

08.07.2022 13:58

Płatności odroczone są coraz to bardziej popularne. Dzięki nim możemy zapłacić za swoje zakupy nawet po miesiącu. Wszystko odbywa się za pośrednictwem firm, z którymi współpracują dane sklepy. Już sporo znanych sieci oferuje taką usługę. 

Kobiety na zakupach
fot. Shutterstock

Słyszeliście o tym, że w wybranych sklepach można zapłacić za zakupy nawet po 30 dniach? Wszystko to bez żadnych przykrych konsekwencji. Są to tzw. płatności odroczone, w których wybrani pośrednicy regulują rachunek za nas. Transakcja odbywa się drogą elektroniczną. Na adres mailowy otrzymujemy fakturę i umowę kredytową, z której musimy się wywiązać w odpowiednim czasie. 

Brzmi nieco skomplikowanie, tak naprawdę jest jednak bardzo proste, a przede wszystkim bezpieczne. Najbardziej popularnymi pośrednikami oferującymi tego typu usługę są PayPo i Klarna. Współpracuje z nimi wiele znanych sieci handlowych m.in. grupa LPP. 

Zobacz także: Jeansowe mini są hitem lata 2022. Oto TOP 5, za które zapłacisz niewiele

Płatności odroczone obowiązują w wielu sklepach związanych z modą

Płatności odroczone stały się bardzo popularne w okresie pandemii, kiedy wiele osób przerzuciło się na robienie zakupów online. Chętnie wybierane są też teraz z powodu wysokiej inflacji - niektórzy wolą mieć więcej czasu na opłacenie zamówień. 

Wśród najbardziej popularnych sieciówek, które umożliwiają zapłacenie za produkty po 30 dniach, znajdują się te z grupy LPP czyli Reserved, Sinsay, House, Cropp i Mohito. Podobną usługę proponuje też np. H&M. Dzięki pośrednictwu PayPo z płatności odroczonych skorzystamy w Answear, Born2be, eobuwie.pl, Pakuten, Modivo, Moliera2.com, Bombshe czy 5.10.15

Na liście sklepów modowych znajdują się również te oferujące głównie obuwie lub samą biżuterię np. CCC, Ryłko, Casu, Worldbox czy W.Kruk i  Lilou. 

Listę można by jeszcze wydłużać, koncentrujemy się jednak na sklepach najbardziej popularnych. Niestety jest też wiele rozpoznawalnych marek, które jeszcze nie rozpoczęły współpracy ani z Klarną, ani z PayPo np. Zara czy Bershka. 

Co, jeśli spóźnimy się z opłaceniem zamówienia?

Niektórzy mogą czuć się nieprzekonani do korzystania z płatności odroczonych w obawie przed ryzykiem narażenia się na dodatkowe koszty. Jeśli nie opłacimy zamówienia na czas, naliczone zostaną odsetki. Trzeba jednak wiedzieć, że sklepy zawsze przysyłają powiadomienia przypominające o zbliżającym się terminie. 

Jeżeli z jakiegoś powodu nawet po 30 dniach nie będziemy zdolni zapłacić za zakupy, mamy szansę rozłożyć wszystko na kilka wygodnych rat. 

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock