Zamknij
Oscary 2021: czerwony dywan
  • Carey Mulligan Carey Mulligan
  • Maria Bakalova Maria Bakalova
  • Margot Robbie Margot Robbie
  • 16 Zobacz
fot. Rex Features/East News

Oscary to nie tylko gala rozdania nagród filmowych. To też festiwal najpiękniejszych stylizacji gwiazd. Jak w tym roku zaprezentowały się na czerwonym dywanie?

Oscary 2021 jak co roku budzą ogromne emocje. Tym razem jednak gala wygląda zupełnie inaczej niż zazwyczaj ze względu na pandemię koronawirusa. Akademia Filmowa zadbała o to, żeby ceremonia mimo wszystko odbywała się w jak najbardziej normalnych warunkach. Dlatego też niezmiennie możemy podziwiać największe gwiazdy i ich stylizacje na czerwonym dywanie. Sami zobaczcie, jak w tym roku zaprezentowały się znane osoby, które postanowiły uczestniczyć w gali rozdania Oscarów. 

Zobacz także: Oscary 2021: WYNIKI. Kto wygrał i dostał statuetkę? [Lista zwycięzców, laureaci]

Oscary 2021: relacja z czerwonego dywanu. Najpiękniejsze stylizacje gwiazd

Choć sytuacja epidemiczna nie pozwala na to, żeby gala odbyła się w dotychczasowej formule, Akademia Filmowa zadbała o to, żeby przyciągnąć uwagę widzów z całego świata. I to zarówno fanów kina, jak i mody.

Ceremonia jak co roku odbywa się w Dolby Theatre w Los Angeles. Przed wejściem do budynku rozłożono oczywiście czerwony dywan, na którym gwiazdy mogą zaprezentować kreacje od najlepszych projektantów.

W listach przesłanych do gości podkreślono, że na gali obowiązuje formalny strój. Każda z gwiazd, dobierając stylizację na ten wyjątkowy wieczór, miała kierować się dwoma hasłami: „inspiracja i aspiracja”. Wszyscy mają możliwość zaprezentowania swojej kreacji na czerwonym dywanie, jednak w tym roku wybieg jest znacznie krótszy.

Możemy też podziwiać najpiękniejsze fryzury i makijaże gwiazd. Nie muszą one bowiem mieć na sobie maseczki ochronnej. Nakaz ich noszenia obowiązuje wyłącznie w przerwach reklamowych.

Na czerwonym dywanie spodziewamy się wszystkich nominowanych gwiazd wraz z ich partnerami, jak również tych, którzy ogłoszą laureatów w poszczególnych kategoriach. Wśród gwiazd, które mają szansę na statuetkę, znaleźli się m.in.: Olivia Colman, Frances McDormand, Glenn Close, Amanda Seyfried, Vanessa Kirby, a także legendarny Anthony Hopkins, Gary Oldman oraz polski fotograf - Dariusz Wolski.

W galerii przedstawiamy najbardziej zjawiskowe kreacje gwiazd z Oscarów 2021. 

Zobacz także: Najpiękniejsze stylizacje gwiazd na BAFTA 2021. Połączyły klasykę z największymi trendami

loader